Fotoblog: Metro na Můstku má výtah pro vozíčkáře. Podzemní drahou se však nesvezou

Fotoblog: Metro na Můstku má výtah pro vozíčkáře. Podzemní drahou se však nesvezou
Přestupní stanice metra Můstek je bludištěm klikatých chodeb a schodů, hodných atomového krytu.
Pro lidi s hendikepem to místo přestupu z linky na linku nikdy nebylo.
Po jedenatřiceti letech se to dnes má změnit.
Je to velká sláva.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
1. 3. 2016 18:50
Slavnostní otevření výtahu pražského metra odhalilo problém. Kde udělali soudruzi chybu?

Pražský dopravní podnik postupně odstraňuje diskriminaci části svých cestujících. Soustavou výtahů a propojovacích chodeb za sto třicet milionů korun zpřístupnil vozíčkářům přestupní stanici Můstek. Je to 43. bezbariérová stanice. Zbývá jich ještě osmnáct. To však nejsou jediné bariéry, které je pro normální cestování potřeba odstranit. Schod mezi nástupištěm a vagónem metra zůstává pro některé cestující nepřekonatelnou překážkou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy