Metrem až na Petřiny: Konečná na Dejvické se ruší od června

ČTK ČTK
5. 5. 2015 14:43
Dosud každý druhý vlak končil ve stanici Dejvická, nyní budou nepravidelně jezdit pouze z Petřin do Motola.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Přestupování ve stanici pražského metra A Dejvická skončí od 1. června. Dosud část souprav končila už právě na Dejvické a cestující museli čekat na další soupravu.

Nepravidelný provoz bude ve všední dny zachován jen mezi Petřinami a stanicí Nemocnice Motol, o víkendech bude každá souprava končit až v Motole. Změnu dnes schválili pražští radní.

Nyní jezdí v intervalu od 09:30 do 20:00 v úseku Dejvická - Nemocnice Motol pouze každý druhý spoj. Vedení Prahy se tzv. pásmování rozhodlo částečně ukončit kvůli vysokému počtu cestujících.

Změna si vyžádá náklady 24,99 milionu korun, které zaplatí Praha z přebytku z loňska. Provoz prodlouženého úseku se pohybuje v řádu stamilionů korun ročně.

V novém úseku metra, který byl zprovozněn letos 6. dubna a jehož provoz vyjde na několik set milionů ročně, vznikly čtyři zastávky - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol.

Zájem o nové zastávky předčil očekávání

"K rozhodnutí jsme došli na základě počtu cestujících, kteří metro začali po zprovoznění využívat. Ukázaly to přepravní průzkumy," řekl Dolínek.

Například na Veleslavíně v odpoledních hodinách ale nestačily komunikace pojmout pěší.

"Například právě tady se ukázalo, že skutečnost předčila očekávání," řekl Dolínek. Posílení provozu má rovněž zabránit tomu, aby se cestující vraceli do povrchové MHD.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy