Matka vzala měsíční dítě z ústavu, policie už je našla

ČTK ČTK
27. 1. 2012 12:09
Teprve sedmnáctiletá matka neutekla z pražského diagnostického ústavu poprvé
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Policisté odvolali pátrání po sedmnáctileté dívce a jejím měsíčním synovi, kterého ve čtvrtek bez dovolení odnesla z kojeneckého ústavu v Praze 4.

Oba v pátek dopoledne našli, uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Mladá matka je chovankou dětského diagnostického ústavu v Hodkovičkách. Za synem chodila do ústavu pravidelně, aby si postupně osvojila mateřské dovednosti.

V průběhu čtvrtečního odpoledne ho ale z kojeneckého ústavu odnesla, aniž to komukoli řekla.

Dívka neutekla z pražského diagnostického ústavu poprvé. Policie ji hledala na začátku loňského září, když v pátém měsíci těhotenství využila k útěku vyšetření v Ústavu péče o matku a dítě v Praze 4 - Podolí.

Koncem září ji strážníci našli na Škroupově náměstí v Praze. I předtím několikrát utekla a vždy byla nalezena na různých místech v Praze, nebo se sama vrátila do svého bydliště v Mělníku či do výchovného ústavu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy