Máte nádor, říkal podvodný léčitel. Ženy daly statisíce

Domácí Domácí
17. 1. 2012 14:55
Nemocné ženy hledal na sociálních sítích. Jednu přiměl, aby platila sexem
Snímek je ilustrační
Snímek je ilustrační | Foto: Jan Langer

Praha - Policie dopadla falešného léčitele, který na svých obětech vymohl přes šest set tisíc korun. Muži hrozí až deset let vězení.

Třiačtyřicetiletý podvodník si své oběti - většinou vážně nemocné ženy - vybíral na sociálních sítích, kde vystupoval jako léčitel.

Ženy, které na jeho "léčbu" přistoupily, platily za každé sezení desetitisíce korun.

Jednou z obětí byla i devětadvacetiletá žena z Prahy. Ačkoli byla zcela zdravá, namluvil jí, že má v hlavě nádor. Podobnými výmysly ženu psychicky trýznil dva měsíce.

Ženě dokonce vyhrožoval, že pokud nebude plnit jeho pokyny, rozhýbá jí nádor v těle a do druhého dne zemře.

Celkem si za fiktivní léčbu jí i její rodiny vydělal dvě stě tisíc korun.

Zadržený podvodník
Zadržený podvodník | Foto: Policie ČR

"Dívku dokonce opakovaně donutil na různých hotelech k souloži, a to jako náhradu za údajnou léčbu, jelikož již neměla žádné peníze. Na předchozí léčbu si dokonce již peníze vypůjčila," uvedla k případu pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Muž je nyní ve vazbě. "Kriminalisté ho obvinili z trestného činu znásilnění, obchodování s lidmi a podvodu, za což mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody v délce deseti let," dodala Kropáčová.

Policie momentálně hledá další oběti tohoto podvodníka. Veškeré jejich informace přijmou na lince 158.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR uvedla, že pátrá po těle zabitého Jihokorejce

Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je ochotna ho předat, pokud bude při pátrací operaci nalezeno. Podle agentury Reuters to dnes uvedla severokorejská státní média. Zároveň přitom varovala, že operace jihokorejského námořnictva v pohraniční oblasti zvyšují napětí mezi oběma zeměmi.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se v pátek Jižní Koreji za incident omluvil. Takové gesto je ze strany vůdce KLDR něčím zcela výjimečným, poznamenaly tiskové agentury. Vojáci KLDR proti Jihokorejci zakročili začátkem týdne, údajně v rámci snah o zastavení šíření koronaviru. Úředník podle jihokorejského vyjádření kontroloval možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong. Jihokorejská armáda uvedla, že Severokorejci muže zastřelili, jeho tělo polili hořlavinou a zapálili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy