Majetku Prahy hrozí exekuce. Včetně radnice

Domácí ČTK Domácí, ČTK
22. 1. 2012 17:47
Vydané usnesení má blokační charakter. Magistrát zatím jeho důvody nezná

Praha - Majetku hlavního města Prahy hrozí exekuce. Týká se například i radnice na Mariánském náměstí nebo Staroměstské radnice, informovala o víkendu televize Nova.

V katastru nemovitostí je u majetku evidováno vydání "usnesení o nařízení exekuce", které má jakýsi blokační charakter a v praxi znamená, že dlužník nesmí daný majetek prodat.

Konkrétní kroky v exekučním řízení tedy prozatím nebyly učiněny.

"Usnesení o nařízení exekuce vydává exekuční soud. O konkrétním způsobu provedení exekuce ještě rozhodnuto nebylo," uvedla mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová.

Podle mluvčí města Terezy Krásenské magistrát zatím neví, čeho se usnesení týká, protože bylo vydáno až v pátek odpoledne. Informace tak město získá až v pondělí.

Další postup Krásenská nechce předjímat, je nicméně pravděpodobné, že se magistrát proti usnesení odvolá.

Loni v dubnu nařídil exekuci majetku magistrátu Obvodní soud pro Prahu 1 kvůli tomu, že úřad neodpověděl na žádost Jakuba Sedláčka o informaci.

Chtěl po magistrátu zveřejnění interního auditu na odboru dopravy, který prověřil systém přidělování registračních značek motorovým vozidlům. Úřad ale odmítl poskytnout kompletní znění materiálu a poslal Sedláčkovi pouze výtah z dokumentu.

Podobnou kauzu řešily už dříve i Karlovy Vary. Město mělo na čas zablokován majetek kvůli tomu, že rok a půl nepodalo informace ze stavebního úřadu Tomáši Pecinovi.

 

Právě se děje

Další zprávy