Magistrát zveřejní odměny členů firem, v nichž má podíl

ČTK ČTK
22. 10. 2013 13:36
O výši odměn členů statutárních orgánů firem rozhoduje dozorčí rada.
Škodův palác
Škodův palác | Foto: http://www.praha12.cz

Praha - Pražský magistrát začne zveřejňovat výši odměn členů statutárních orgánů firem, ve kterých má hlavní město podíl, či je zcela vlastní.

Informace by měly být přístupné na webových stránkách dotčených firem a zveřejněny budou odměny zástupců zvolených Prahou.

"Rada hlavního města Prahy žádá akciové společnosti s majetkovou účastí Prahy, aby na svých webových stránkách zajistily zveřejnění údajů o výši odměn členů svých orgánů, kteří byli do těchto funkcí zvoleni/jmenováni za hlavní město Prahu," píše se v dokumentu.

Vzhledem k tomu, že v řadě firem odměny uděluje dozorčí rada, nikoliv pražští radní, rozhodlo vedení města, že budou informace zveřejňovány na internetových stránkách jednotlivých firem.

Praha má majetkovou účast v akciových společnostech z celé řady oborů, a to od minoritní účasti až stoprocentní vlastnictví.

Stoprocentním vlastníkem je Praha například v případě dopravního podniku, svůj podíl má v Pražské energetice a snaží se koupit části akcií Pražské teplárenské, kde by se stala stoprocentním vlastníkem.

 

Právě se děje

Další zprávy