Letní Letná končí. Přilákala rekordních 30 tisíc diváků

ČTK ČTK
3. 9. 2013 7:22
Podle mluvčího Jiřího Sedláka tak byl zhruba o pět tisíc lidí překonán loňský rekord.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Téměř 30 000 návštěvníků včetně příchozích na produkce zdarma v plenéru přivítal mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná, který v úterý končí.

Podle mluvčího Jiřího Sedláka tak byl zhruba o pět tisíc lidí překonán loňský rekord.

"Zhruba 90 procent kapacity zejména zahraničních souborů bylo vyprodáno," řekl Sedlák.

Velkým magnetem jubilejního desátého ročníku Letní Letné byla novinka Daniela Gulka a souboru Cahin-Caha z Francie. Vznikla v rámci projektu Lacrimae, na Letné měla loni ochutnávku v režii Rosti Nováka.

K dalším lákadlům patřil francouzský soubor Les Colporteurs, jehož členové tu sklidili ovace už před pěti lety. Uvedli novinku spojující mistrovskou vzdušnou akrobacii na kovových lankách, trapéze, svislé tyči i na lanech.

Vyprodáno měl i pražský Cirk La Putyka s inscenací Risk.

Začátky Letní Letné byly přitom skromné - v roce 2004 přihlíželo šesti desítkám představení a koncertům zhruba 6300 diváků. Celkem jich za dobu existence přivítala už přes 180 000.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Na D5 u Žebráku havarovalo až 40 aut. Záchranáři aktivovali traumaplán pro případ více zraněných. D5 je v místě směrem na Prahu neprůjezdná

Zdroj: ČTK
Další zprávy