Lesopark Belveder na pražské Zbraslavi se dočká revitalizace

ČTK ČTK
20. 4. 2015 10:33
Obnova lesoparku by měla radnici vyjít na maximálně 13,4 milionu.
Zbraslav
Zbraslav | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Radnice na pražské Zbraslavi chce obnovit lesopark Belveder. Na úpravy zeleně a cest a na vybudování odpočinkových míst nyní hledá firmu. Obnova by měla vyjít na maximálně 13,4 milionu korun.

V rámci oprav mají být revitalizována veřejná prostranství, cesty i odpočinkové plochy a nově mají být vybudovány bezbariérové vstupy do parku. Návštěvníci se mohou těšit i na nové lavičky, odpadkové koše, informační tabule a veřejné osvětlení.

Revitalizace se dočká i zeleň. Stromy budou prořezány, vysazeny budou nové keře i stromy a vytvořeny květnaté louky.

První studie úprav lesoparku vznikaly už v roce 2005, projekty pak v letech 2009 a 2010. Částečně už jsou opravené komunikace, vytvořená klidová místa a nové vodní plochy.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy