Foto: Místo do hrobu pod strom. Otevírá se Les vzpomínek

Foto: Místo do hrobu pod strom. Otevírá se Les vzpomínek
Ďáblický hřbitov je druhé největší pohřebiště v Praze.
Kdo bydlí rád na sídlišti, ocení podobný komfort i po smrti.
97 procent Pražanů skončí v urně. Poslouží jim kolumbárium přehledně označené písmeny s číselnými indexy.
Jsou ale lidé, kteří se nechtějí nechat buzerovat i po smrti.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
2. 6. 2015 18:22
Děsí vás prefabrikovaný pohřeb v režii pohřební služby? V Ďáblicích nabízejí alternativu. Pohřběte své drahé zesnulé s úctou k nim i k přírodě.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Svědci v kauze Stoka popřeli, že by za zakázky dávali úplatky

Svědci, kteří ve čtvrtek dopoledne u Krajského soudu v Brně vypovídali v případu údajné korupce na radnici Brno-střed, popřeli, že by za zakázky někomu dávali úplatky. V takzvané kauze Stoka je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Soud vyslechne dalšího svědka odpoledne.

Dopoledne vypovídali dvě svědci, oba jednatelé stavební či montážní firmy. První řekl, že jeho společnost v minulosti dělala pro Brno-střed několik zakázek a zakázky pro městskou část provádí i v současnosti. Uvedl, že ohledně výběrového řízení na zakázku standardně dostávají výzvu, e-mail nebo dopis, k nimž bývá přiložena projektová dokumentace a termín, dokdy se má nabídka odevzdat. Na Brně-středu šlo v jeho případě o opravy bytů. "O ceně jsme žádné informace nedostávali, nedostávali jsme žádné neveřejné informace," uvedl svědek.

Druhý svědek řekl, že jeho společnost nikdy pro Brno-střed žádné zakázky nerealizovala a nikoho z obžalovaných ani nezná.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Požár ve Vejprtech, na jehož následky zemřelo devět lidí, založil jeden z klientů domova. Případ policie odložila, muže vyhodnotila jako nepříčetného

Zdroj: ČTK
Další zprávy