reklama
 
 

Lávka pro pěší v Praze 13 je v havarijním stavu, radnice zatím žádá o opravu marně

Aktualizováno 10. 9. 2018 17:33
Podle mluvčího pražského magistrátu Tadeáše Provazníka by mohla oprava začít v blízké době.

Praha - Lávka pro pěší přes ulici Petržílkova v Praze 13 je v havarijním stavu. Ve spodní části lávky jsou zrezivělé a uvolněné plechy, u nichž je riziko odtržení. Radnice městské části zjistila špatný technický stav lávky letos v červnu. Obrátila se proto na Technickou správu komunikací, která nevyhovující stav potvrdila a konstatovala, že lávka vyžaduje opravu.

Radnice se poté obrátila na hlavní město, které má lávku ve vlastnictví, magistrát však nereagoval. Na svém webu to uvedla radnice městské části. Podle mluvčího pražského magistrátu Tadeáše Provazníka by mohla oprava začít v blízké době.

V polovině června se radnice obrátila na magistrát, aby zajistil bezodkladnou opravu lávky, u které při silnějším větru hrozí odtržení uvolněných plechů a jejich pád na chodník nebo silnici.

"Plechy jsou uvolněné zespodu, tedy ta vrchní část, po které chodí lidé, té se to nijak nedotýká," řekla ČTK mluvčí městské části Eva Libigerová.

"V tuto chvíli koordinujeme možnou opravu s Technickou správou komunikací. Zatím není jisté, kdy by mohla začít oprava, ale mělo by to být v blízké době," řekl Provazník.

"Žádost, adresována náměstkovi primátorky Petru Dolínkovi, však zůstala zcela nezodpovězena. Znovu jsme se na magistrát obrátili na konci srpna a začátku září a jménem starosty Davida Vodrážky jsme požádali magistrát o urychlené jednání. Dosud jsme však žádnou odpověď neobdrželi," píše městská část na webu.

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. Loni v prosinci se zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutné podepřít. Opravu potřebují rovněž Hlávkův a Palackého most a chystá se rekonstrukce Barrandovského mostu. Kvůli špatnému stavu bylo nutné v dubnu zpevnit také lávku přes Berounku v Radotíně.

Praha 13 zahrnuje většinu katastrálního území Stodůlek a části katastrálních území Jinonic, Třebonic a Řeporyjí.

Demolice lávky proběhla až moc rychle, to jsme ani neočekávali. Stačilo přestřihnutí 25 % lan a lávka spadla, prokázalo se, že lana byla zkorodovaná. | Video: DVTV |  05:26

autor: ČTK | 10. 9. 2018 15:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama