reklama
 
 

Kvůli nahlášené bombě policie evakuovala budovu VŠE, ve škole probíhají státnice

Aktualizováno 21. 1. 2019 14:21
Anonym opět nahlásil na Vysoké škole ekonomické v Praze bombu. "Z důvodu nahlášení nástražného výbušného systému na VŠE, míří na místo události několik policejních jednotek," informovali policisté na svém twitterovém účtu. Probíhá také evakuace budovy. Na místě je pyrotechnik se psem na vyhledávání výbušnin.

V současné době probíhají na VŠE státnice. Někteří ze studentů, kteří vykonávají státní závěrečnou zkoušku, byli převezeni do budovy VŠE na Jarově, kde státnice pokračují. "O konání státnic rozhodují fakulty, respektive katedry. Oficiální zprávy o přesunu dnešních státnic na Jarov nemáme," řekla Aktuálně.cz mluvčí VŠE Martina Mlynářová.

"Nicméně pokud se tak stalo, pak katedry, které státnice vypisují, jednaly s ohledem na konkrétní situaci a zejména s ohledem na to, aby přijaté řešení bylo co možná nejschůdnější pro studenty, kterých se týkalo," dodala Mlynářová. 

"Předpokládáme, že objekt bude znovu otevřen v 15:30. Evakuace se netýká budovy na Jižním Městě," informuje škola na webu. Opatření se týkají pouze budovy na náměstí Winstona Churchilla v Praze 3.

Vedení VŠE opět podá kvůli nahlášené bombě trestní oznámení na neznámého pachatele. Policisté museli kvůli nahlášené bombě na VŠE v minulých měsících zasahovat už několikrát. Pachatele se dosud vypátrat nepodařilo.

autor: Domácí | 21. 1. 2019 8:59

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama