Kvůli kroupám hodinu nejely vlaky mezi Prahou a Hradcem

ČTK ČTK
22. 8. 2012 17:18
Na trati se už jezdí, ale z bezpečnostních důvodů jen střídavě. Spoje nabírají zpoždění
Na trati se nejezdilo více než hodinu (ilustrační foto).
Na trati se nejezdilo více než hodinu (ilustrační foto). | Foto: Pavel Baroch

Praha - Krupobití zastavilo ve středu odpoledne na více než hodinu provoz na trati mezi Prahou a Hradcem Králové.

Bouřka totiž poškodila zabezpečovací zařízení ve dvou stanicích. Vlaky již jezdí, ale z bezpečnostních důvodů projíždějí kritickým úsekem střídavě, a mají proto zpoždění, sdělila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

"Kvůli bouřce nefunguje zabezpečovací zařízení ve stanicích Velký Osek na Kolínsku a Převýšov na Královéhradecku," upřesnila.

Kvůli tomu vlaky daným úsekem vůbec nemohly projet od 15:15 do 16:30. "Teď už se jezdí, ale provoz je stále omezen, takže vlaky v těchto místech nabírají zpoždění," řekla Pistoriusová.

Týká se to i několika rychlíků. Podle mluvčí bude provoz omezen ještě nejméně do půl šesté večerní.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

před 45 minutami

Zeman nevyloučil, že za stále vyšetřovaným pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé

Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela Tichá, nemusela být podle prezidenta Miloše Zemana nehoda. Nevyloučil útok islámských radikálů. Řekl to na úterním velitelském shromáždění české armády. Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. Zeman připomněl, že Tiché příští rok ve státní svátek 28. října udělí in memoriam medaili Za hrdinství. Tichá je první vojákyní české armády, která zemřela při plnění úkolů na zahraniční misi.

"Jsme součástí boje proti islámskému terorismu, který se nyní opět projevil, ať už ve Francii, nebo v Rakousku, a který samozřejmě ohrožuje i nás. Bude mi ctí 28. října příštího roku vyznamenat vojákyni, která padla v tomto boji. Mimochodem nejsem si zcela jist, zda to byla dopravní nehoda, protože na Sinajském poloostrově působí islámští radikálové a není vyloučeno, že ten vrtulník sestřelili. Doufám, že se to řádně vyšetří," řekl Zeman.

Náčelník generálního štábu Aleš Opata uvedl, že takové informace armáda nemá. "Každopádně na místě je vyšetřovací tým americké armády, který celou věc bude vyšetřovat. Nejsme schopni dneska předjímat," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy