Kulhavý muž po nocích slídí po pražských domech. Sedl si i vedle spícího dítěte

ČTK ČTK
1. 7. 2022 9:57
Pražští policisté pátrají po muži, který se vloupal do několika rodinných domů. V domech sledoval spící obyvatele a odcizil bagatelní věci nebo peníze. Policisté muže podezřívají z trestných činů loupeže a porušování domovní svobody, za což podezřelému hrozí až tříleté vězení. V tiskové zprávě to dnes uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.
Policie pátrá po muži, který se v noci vloupává do domů | Video: Policie ČR

Muž, kterému je mezi 55 a 60 lety, se v noci nebo v časných ranních hodinách vloupal do několika domů, v kterých spali jejich obyvatelé. "Z kamerových záznamů je zcela evidentní, že přítomnost lidí neznámému nevadí. Ba naopak, dalo by se říci, že tyto domy přímo vyhledává. (…) Je zaznamenán případ, kdy podezřelý dokonce seděl na posteli vedle devítileté dcery majitele domu v jejím dětském pokojíčku, zatímco ona spala a nic netušila," uvedl Rybanský. Jindy pohyb podezřelého po domě zaznamenali obyvatelé i v době, kdy nespali. Aby nebyl rušen, muž se podle policie zamkl v místnosti nebo celém patře, vše prohledal a následně dům opustil.

Kriminalisté zdokumentovali sedm takových případů, ale nelze vyloučit to, že jich bylo mnohem více. Podezřelého se dosud nepodařilo dopadnout, policie proto žádá o spolupráci veřejnost.

Muž je mohutnější postavy, hladce oholený a má prošedivělé vlasy. Kulhá na pravou nohu. Zřejmě mluví česky, ale jeho slovní projev nebyl zaznamenán v takové míře, aby bylo možné potvrdit, že jde o Čecha.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Režisér Lars von Trier má Parkinsonovu nemoc, momentálně dokončuje seriál

Přední dánský režisér Lars von Trier, známý filmy Prolomit vlny, Tanec v temnotách nebo Antikrist, trpí Parkinsonovou chorobou. V pondělí večer to oznámila produkční společnost Zentropa, kterou roku 1992 spoluzakládal.

Dle jejího vyjádření je šestašedesátiletý umělec zatím v dobrém stavu, podstupuje léčbu a dokončuje třetí řadu seriálu Království. První dvě série odehrávající se na neurochirurgickém oddělení kodaňské nemocnice uvedl v 90. letech minulého století, tu třetí nestihl natočit kvůli úmrtí představitele jedné z hlavních rolí. Představí ji až tento měsíc na Benátském filmovém festivalu. Pokud se jeho stav nezhorší, koncem roku k třetí řadě ságy poskytne "omezený" počet rozhovorů, dodala produkční společnost.

Parkinsonova nemoc je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, ve filmové branži jím trpí například herci Alan Alda a Michael J. Fox a zemřel na něj Ian Holm.

Zdroj: Variety.com
Další zprávy