Krnáčovou hlídá ochranka, někdo jí vyhrožuje kvůli taxikářům

Domácí Domácí
16. 7. 2015 13:01
Výhrůžné zprávy a dopisy by se měly týkat plánovaného zpřísnění podmínek pro pražské taxikáře.
Adriana Krnáčová.
Adriana Krnáčová. | Foto: Lukáš Bíba

Praha - Pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) už několik dní hlídá policejní ochranka. Dostala totiž výhrůžné zprávy a dopisy, které by měly souviset se plánovaným zpřísněním pravidel pro taxikáře. Upozornil na to deník Blesk.

Serveru iDnes.cz informaci potvrdily dva zdroje dobře informované o dění na magistrátu, Krnáčová ale nechtěla nic potvrdit.

"Pochopte mě prosím, nesmím k tomu říkat žádné detaily. Každopádně dál dělám svoji práci a pevně věřím, že se situace brzy vrátí do normálu," vysvětlila.

Taxikáři protestovali proti přezkoušení

A nic bližšího nechtěla říct ani policie. "Tyto informace z taktických důvodů neposkytujeme, jedná se o tajné údaje, a to v případě, kdy někdo ochranu má i nemá," uvedla pouze mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková.

Podle serveru se měly výhrůžky týkat plánovaného zpřísnění podmínek pro taxikáře. Krnáčová totiž před několika dny oznámila, že chce poslat všechny pražské taxikáře na přezkoušení. To vyvolalo vlnu nevole, která vyvrcholila minulý týden blokádou magistrály.

Daniel Tarljovský z Asociace koncesionářů v taxislužbě ale nevěří, že by někdo výhrůžky realizoval, především pak tehdy, pokud by se týkaly primátorky nebo náměstků.

Novotný: jen sbírá mediální body

A hrozby nebere vážně ani Václav Novotný (TOP 09), lídr opozice. "My i exprimátor Svoboda jsme nastupovali na magistrát za mnohem drsnějších podmínek. Myslím, že paní primátorka má potřebu se stylizovat do polohy oběti a tím získávat mediální body," řekl serveru.

Právě Bohuslav Svoboda (ODS) si podobnou situací také prošel, kvůli výhrůžkám i útokům na jeho auto ho hlídala elitní ochranka. Hrozby přišly v době, kdy prověřoval miliardové zakázky magistrátu a snažil se, aby se ODS zbavila vazeb na pražské "kmotry“.

Výhrůžky se nevyhnuly ani jeho nástupci Tomáši Hudečkovi (tehdy TOP 09), který čelil útokům po prosazení stavebních předpisů regulujících billboardy v Praze. Několikrát mu měl anonym dokonce vyhrožovat bombou v autě.

Pokud by policie autora výhrůžek dopadla, mohla by trestný čin kvalifikovat jako nebezpečné vyhrožování, pronásledování a vydírání. Za to hrozí až tři roky vězení, členové organizované skupiny by si pak mohli odsedět i osm let.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy