Krnáčová zůstává, musí ale víc mluvit. Babiš na to dohlédne

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
Aktualizováno 26. 8. 2015 2:32
Vedení ANO jednalo dlouho do noci a Krnáčovou podpořilo. Primátorka Prahy má zlepšit komunikaci s kolegy i novináři. Andrej Babiš slíbil, že po vnitrostranickém konfliktu bude na Prahu více dohlížet.
Foto: Economia

PrahaAdriana Krnáčová zůstává pražskou primátorkou i přes to, že jí její vlastní zastupitelský klub a pražská organizace hnutí ANO vyslovily nedůvěru. V úterý večer se jí zastalo vedení strany včetně šéfa hnutí Andreje Babiše.

O konfliktu mezi pražskými straníky jednaly špičky hnutí ANO více než čtyři a půl hodiny. "Nebylo to příjemné. Vyslechla jsem si na svou adresu kritiku, částečně oprávněnou. Budeme muset nastavit nová pravidla hlavně uvnitř klubu a víc spolu mluvit," řekla po jednání Krnáčová.

Schůze, která se protáhla až do pozdních nočních hodin, byla podle Babiše poměrně hektická. Straníci na ní primátorce vyčetli především špatnou komunikaci i manažerská pochybení. "Ty nedostatky v komunikaci tam skutečně byly. Paní Krnáčová slíbila, že se to bude snažit zlepšit. Já jsem zase slíbil, že se více budu zajímat o Prahu. Mám z toho dobrý pocit, odcházím spokojen," uvedl Babiš.

Spory mezi Krnáčovou a zastupiteli z hnutí ANO se vyhrotily minulý týden, když jí klub vyslovil nedůvěru. V pondělí se k zastupitelům navíc připojila celá pražská organizace hnutí. Teprve poté informace o rozkolu v pražském ANO prosákly na veřejnost.

Kritici Krnáčové v čele se šéfem klubu Michalem Haškem ovšem celé úterý odmítali veřejně vystoupit a situaci vysvětlit. Také po večerním jednání byl Hašek skoupý na slovo. Zastupitelský klub je podle něj nyní znovu jednotný. "Čeká nás hodně úkolů, hodně hlasování, při kterých musíme vystupovat jednotně," řekl pouze.

Odpůrci primátorky se dost možná zalekli toho, co vlastně způsobili – pražské ANO teď vypadá jako rozhádaná parta, kde se intrikaří. A to navíc ve chvíli, kdy Krnáčová vede otevřený spor o odvolání náměstka Matěje Stropnického (Trojkoalice) a potřebuje stoprocentní podporu vlastních lidí.

Právě amatérské chování naštvalo šéfa hnutí Babiše, který jinak výhrady vůči práci primátorky sdílí. "Ti naši to blbě komunikovali. My jsme takoví nešikovní, jsme tu krátce,“ zlobil se Babiš. Hnutí ANO se podle něj musí vrátit k původnímu problému - konfliktu se Stropnickým.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy