reklama
 
 

Krnáčová zůstává, musí ale víc mluvit. Babiš na to dohlédne

Aktualizováno 26. 8. 2015 2:32
Vedení ANO jednalo dlouho do noci a Krnáčovou podpořilo. Primátorka Prahy má zlepšit komunikaci s kolegy i novináři. Andrej Babiš slíbil, že po vnitrostranickém konfliktu bude na Prahu více dohlížet.

PrahaAdriana Krnáčová zůstává pražskou primátorkou i přes to, že jí její vlastní zastupitelský klub a pražská organizace hnutí ANO vyslovily nedůvěru. V úterý večer se jí zastalo vedení strany včetně šéfa hnutí Andreje Babiše.

O konfliktu mezi pražskými straníky jednaly špičky hnutí ANO více než čtyři a půl hodiny. "Nebylo to příjemné. Vyslechla jsem si na svou adresu kritiku, částečně oprávněnou. Budeme muset nastavit nová pravidla hlavně uvnitř klubu a víc spolu mluvit," řekla po jednání Krnáčová.

Schůze, která se protáhla až do pozdních nočních hodin, byla podle Babiše poměrně hektická. Straníci na ní primátorce vyčetli především špatnou komunikaci i manažerská pochybení. "Ty nedostatky v komunikaci tam skutečně byly. Paní Krnáčová slíbila, že se to bude snažit zlepšit. Já jsem zase slíbil, že se více budu zajímat o Prahu. Mám z toho dobrý pocit, odcházím spokojen," uvedl Babiš.

Spory mezi Krnáčovou a zastupiteli z hnutí ANO se vyhrotily minulý týden, když jí klub vyslovil nedůvěru. V pondělí se k zastupitelům navíc připojila celá pražská organizace hnutí. Teprve poté informace o rozkolu v pražském ANO prosákly na veřejnost.

Kritici Krnáčové v čele se šéfem klubu Michalem Haškem ovšem celé úterý odmítali veřejně vystoupit a situaci vysvětlit. Také po večerním jednání byl Hašek skoupý na slovo. Zastupitelský klub je podle něj nyní znovu jednotný. "Čeká nás hodně úkolů, hodně hlasování, při kterých musíme vystupovat jednotně," řekl pouze.

Odpůrci primátorky se dost možná zalekli toho, co vlastně způsobili – pražské ANO teď vypadá jako rozhádaná parta, kde se intrikaří. A to navíc ve chvíli, kdy Krnáčová vede otevřený spor o odvolání náměstka Matěje Stropnického (Trojkoalice) a potřebuje stoprocentní podporu vlastních lidí.

Právě amatérské chování naštvalo šéfa hnutí Babiše, který jinak výhrady vůči práci primátorky sdílí. "Ti naši to blbě komunikovali. My jsme takoví nešikovní, jsme tu krátce,“ zlobil se Babiš. Hnutí ANO se podle něj musí vrátit k původnímu problému - konfliktu se Stropnickým.

autor: Lucie Stuchlíková | 26. 8. 2015 1:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama