Krnáčová zůstává, musí ale víc mluvit. Babiš na to dohlédne

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
Aktualizováno 26. 8. 2015 2:32
Vedení ANO jednalo dlouho do noci a Krnáčovou podpořilo. Primátorka Prahy má zlepšit komunikaci s kolegy i novináři. Andrej Babiš slíbil, že po vnitrostranickém konfliktu bude na Prahu více dohlížet.
Foto: Economia

PrahaAdriana Krnáčová zůstává pražskou primátorkou i přes to, že jí její vlastní zastupitelský klub a pražská organizace hnutí ANO vyslovily nedůvěru. V úterý večer se jí zastalo vedení strany včetně šéfa hnutí Andreje Babiše.

O konfliktu mezi pražskými straníky jednaly špičky hnutí ANO více než čtyři a půl hodiny. "Nebylo to příjemné. Vyslechla jsem si na svou adresu kritiku, částečně oprávněnou. Budeme muset nastavit nová pravidla hlavně uvnitř klubu a víc spolu mluvit," řekla po jednání Krnáčová.

Schůze, která se protáhla až do pozdních nočních hodin, byla podle Babiše poměrně hektická. Straníci na ní primátorce vyčetli především špatnou komunikaci i manažerská pochybení. "Ty nedostatky v komunikaci tam skutečně byly. Paní Krnáčová slíbila, že se to bude snažit zlepšit. Já jsem zase slíbil, že se více budu zajímat o Prahu. Mám z toho dobrý pocit, odcházím spokojen," uvedl Babiš.

Spory mezi Krnáčovou a zastupiteli z hnutí ANO se vyhrotily minulý týden, když jí klub vyslovil nedůvěru. V pondělí se k zastupitelům navíc připojila celá pražská organizace hnutí. Teprve poté informace o rozkolu v pražském ANO prosákly na veřejnost.

Kritici Krnáčové v čele se šéfem klubu Michalem Haškem ovšem celé úterý odmítali veřejně vystoupit a situaci vysvětlit. Také po večerním jednání byl Hašek skoupý na slovo. Zastupitelský klub je podle něj nyní znovu jednotný. "Čeká nás hodně úkolů, hodně hlasování, při kterých musíme vystupovat jednotně," řekl pouze.

Odpůrci primátorky se dost možná zalekli toho, co vlastně způsobili – pražské ANO teď vypadá jako rozhádaná parta, kde se intrikaří. A to navíc ve chvíli, kdy Krnáčová vede otevřený spor o odvolání náměstka Matěje Stropnického (Trojkoalice) a potřebuje stoprocentní podporu vlastních lidí.

Právě amatérské chování naštvalo šéfa hnutí Babiše, který jinak výhrady vůči práci primátorky sdílí. "Ti naši to blbě komunikovali. My jsme takoví nešikovní, jsme tu krátce,“ zlobil se Babiš. Hnutí ANO se podle něj musí vrátit k původnímu problému - konfliktu se Stropnickým.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 38 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy