Krnáčová: ODS podlehla mediálnímu tlaku, o koalici v Praze jednáme dál

ČTK ČTK
16. 3. 2016 15:47
Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) občanští demokraté odchodem z jednání o pražské koalici podlehli mediálnímu tlaku. Hnutí ANO bude v koaličních rozhovorech dále pokračovat. Podle ODS jednání, která s ANO, ČSSD a Trojkoalicí absolvovala, ukázala na to, v jak hlubokých problémech se vedení města nachází. Předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina uvedl, že strana usiluje o možnou obnovu původní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, SZ a STAN).
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražská ODS odchodem z koaličního jednání s ANO podlehla mediálnímu tlaku. Řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která reagovala na úterní rozhodnutí ODS. Pro ANO se podle ní nic nemění. V koaličních rozhovorech pokračuje.

Předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina uvedl, že strana usiluje o možnou obnovu původní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, SZ a STAN). V Praze se o nové podobě koalice neúspěšně jedná už řadu měsíců.

Podle ODS jednání, která s ANO, ČSSD a Trojkoalicí absolvovala, ukázala na to, v jak hlubokých problémech se vedení města nachází. Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka nechce strana přebírat odpovědnost za paralýzu a nefunkčnost Prahy, kterou způsobily strany rozpadlé koalice.

"Nic se pro nás nemění, stále pokračujeme v jednáních s dalšími stranami a pořád platí, že chceme, aby Praha měla koalici co nejdříve," uvedla Krnáčová. Je prý ráda, že se konstruktivní jednání s ODS uskutečnila.

Naše nabídka platí

Podle předsedy klubu TOP 09 Václava Novotného se reakce ODS dala očekávat. Vyjednávání s ANO podle něj vyvolalo uvnitř ODS i u jejích voličů "silné tenze". TOP 09 v Praze nedávno nabídla ODS místo primátora. "Naše nabídka je stále živá," uvedl Novotný. Další jednání se uskuteční příští týden. Do konce března podle něj žádná koalice uzavřena nebude.

Po volbách v roce 2014 vznikla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která měla většinu 33 hlasů a rozpadla se loni v říjnu. Praze vládne nekompletní sedmičlenná rada. Případná koalice ANO, ČSSD, Trojkoalice a ODS by měla v 65členném zastupitelstvu většinu 41 hlasů.

Cílem hnutí ANO a ČSSD je dělat v Praze věci stejně jako dřív, obviňuje koaliční partnery náměstek Stropnický z Trojkoalice. Proces územních změn je podle něj neprůhledný a s korupčním potenciálem. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy