Krnáčová: ODS podlehla mediálnímu tlaku, o koalici v Praze jednáme dál

ČTK ČTK
16. 3. 2016 15:47
Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) občanští demokraté odchodem z jednání o pražské koalici podlehli mediálnímu tlaku. Hnutí ANO bude v koaličních rozhovorech dále pokračovat. Podle ODS jednání, která s ANO, ČSSD a Trojkoalicí absolvovala, ukázala na to, v jak hlubokých problémech se vedení města nachází. Předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina uvedl, že strana usiluje o možnou obnovu původní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, SZ a STAN).
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražská ODS odchodem z koaličního jednání s ANO podlehla mediálnímu tlaku. Řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO), která reagovala na úterní rozhodnutí ODS. Pro ANO se podle ní nic nemění. V koaličních rozhovorech pokračuje.

Předseda zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina uvedl, že strana usiluje o možnou obnovu původní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (KDU-ČSL, SZ a STAN). V Praze se o nové podobě koalice neúspěšně jedná už řadu měsíců.

Podle ODS jednání, která s ANO, ČSSD a Trojkoalicí absolvovala, ukázala na to, v jak hlubokých problémech se vedení města nachází. Podle předsedy pražské ODS Filipa Humplíka nechce strana přebírat odpovědnost za paralýzu a nefunkčnost Prahy, kterou způsobily strany rozpadlé koalice.

"Nic se pro nás nemění, stále pokračujeme v jednáních s dalšími stranami a pořád platí, že chceme, aby Praha měla koalici co nejdříve," uvedla Krnáčová. Je prý ráda, že se konstruktivní jednání s ODS uskutečnila.

Naše nabídka platí

Podle předsedy klubu TOP 09 Václava Novotného se reakce ODS dala očekávat. Vyjednávání s ANO podle něj vyvolalo uvnitř ODS i u jejích voličů "silné tenze". TOP 09 v Praze nedávno nabídla ODS místo primátora. "Naše nabídka je stále živá," uvedl Novotný. Další jednání se uskuteční příští týden. Do konce března podle něj žádná koalice uzavřena nebude.

Po volbách v roce 2014 vznikla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která měla většinu 33 hlasů a rozpadla se loni v říjnu. Praze vládne nekompletní sedmičlenná rada. Případná koalice ANO, ČSSD, Trojkoalice a ODS by měla v 65členném zastupitelstvu většinu 41 hlasů.

Cílem hnutí ANO a ČSSD je dělat v Praze věci stejně jako dřív, obviňuje koaliční partnery náměstek Stropnický z Trojkoalice. Proces územních změn je podle něj neprůhledný a s korupčním potenciálem. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy