reklama
 
 

Krnáčová to má nahnuté, pražské ANO jí vyslovilo nedůvěru

Aktualizováno 25. 8. 2015 9:34
Nástupkyní by se mohla stát náměstkyně Eva Kislingerová. Situací se bude odpoledne zabývat pražský klub ANO.

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová možná skončí ve funkci, pražské předsednictvo hnutí ANO jí údajně v pondělí večer vyslovilo nedůvěru. S odvoláním na své zdroje z hnutí ANO to v pondělí večer uvedly servery Echo24.cz a Parlamentní listy.

"Měli jsme dnes krajské předsednictvo. Jednali jsme o průběhu klubu z minulého týdne. Musím říci, že krajské předsednictvo se shodlo s názorem klubu, že bohužel paní primátorka nadále důvěru klubu nemá," uvedl v pondělí pro Parlamentní listy radní za ANO Michal Hašek. Předsednictvo podle něj dalo mandát vyjednávacímu týmu, aby jednal dále o osudu koalice.

Důvodů prý byla celá řada. "Projednávali jsme situaci poměrně dlouho a široce. Některé problémy se táhnou jako červená nit. Jeden z hlavních důvodů je velice špatná komunikace mezi klubem a paní primátorkou. Pro nedůvěru se vyslovila většina členů," dodal.

Podle serveru Echo24 v předsednictvu pražské organizace hnutí ANO proti Krnáčové hlasovalo 15 členů a dva se zdrželi. Podle zdroje serveru se schůze neúčastnila šéfka pražské organizace Radmila Kleslová a zasedání řídil první místopředseda pražského ANO a starosta Prahy 8 Matěj Fichtner.

Další informaci ale zatím nikdo z vedení pražské buňky ANO uvést nechce. Mlčí i Krnáčová.

Novou primátorkou by se údajně mohla stát její náměstkyně Eva Kislingerová. "O ničem nevím. Vše se dozvím na odpoledním jednání klubu ANO," řekla Kislingerová v úterý ráno v České televizi.

Tuto možnost okomentovala už dříve pro Echo24 šéfka pražské ANO Radmila Kleslová, když připustila, že se o možné výměně mluví: "Tak ono je to logické. Paní Kislingerová je náměstkyní paní primátorky, byla naší dvojkou na kandidátce. Je to pro mě žena s obrovským morálním i profesním kreditem."

Vedení o ničem neví

První místopředseda hnutí ANO2011 Jaroslav Faltýnek v pondělí pozdě večer Lidovým novinám na otázku, zda ví, že pražský klub ANO vyjádřil Krnáčové nedůvěru, odpověděl: "O ničem takovém nevím a těžko si dokážu představit situaci, že bych to nevěděl."

Za vratkou pozicí Krnáčové zřejmě stojí neshody s koaličními partnery. Situace se vyhrotila, když odebrala přípravu pražských stavebních předpisů svému náměstkovi Matěji Stropnickému (SZ). V ten samý moment představila vlastní verzi předpisů pro Prahu a dala ji zastupitelům ke schválení. Krnáčová argumentovala tím, že Stropnický dlouhodobě neplní své úkoly a ohrožuje rozvoj města a není loajální.

Minulý týden ve čtvrtek pak ANO a ČSSD po jednání koalice přišly s požadavkem, aby Stropnický ve vedení města skončil.

Klub zastupitelů pražské Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) požadavku zbylých koaličních členů na odvolání Stropnického nevyhověl s tím, že odmítá, aby mu koaliční partneři dávali ultimáta, a trvá na plnění programových priorit. Budoucnost koalice je tak i nadále nejistá.

Hnutí ANO v Praze vyhrálo volby. Společně s ČSSD a Trojkoalicí má v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.

autor: Domácí | 24. 8. 2015 21:55

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama