reklama
 
 

Krnáčová to má nahnuté, pražské ANO jí vyslovilo nedůvěru

AKTUALIZOVÁNO 25. 8. 2015
Nástupkyní by se mohla stát náměstkyně Eva Kislingerová. Situací se bude odpoledne zabývat pražský klub ANO.

Praha - Pražská primátorka Adriana Krnáčová možná skončí ve funkci, pražské předsednictvo hnutí ANO jí údajně v pondělí večer vyslovilo nedůvěru. S odvoláním na své zdroje z hnutí ANO to v pondělí večer uvedly servery Echo24.cz a Parlamentní listy.

"Měli jsme dnes krajské předsednictvo. Jednali jsme o průběhu klubu z minulého týdne. Musím říci, že krajské předsednictvo se shodlo s názorem klubu, že bohužel paní primátorka nadále důvěru klubu nemá," uvedl v pondělí pro Parlamentní listy radní za ANO Michal Hašek. Předsednictvo podle něj dalo mandát vyjednávacímu týmu, aby jednal dále o osudu koalice.

Důvodů prý byla celá řada. "Projednávali jsme situaci poměrně dlouho a široce. Některé problémy se táhnou jako červená nit. Jeden z hlavních důvodů je velice špatná komunikace mezi klubem a paní primátorkou. Pro nedůvěru se vyslovila většina členů," dodal.

Podle serveru Echo24 v předsednictvu pražské organizace hnutí ANO proti Krnáčové hlasovalo 15 členů a dva se zdrželi. Podle zdroje serveru se schůze neúčastnila šéfka pražské organizace Radmila Kleslová a zasedání řídil první místopředseda pražského ANO a starosta Prahy 8 Matěj Fichtner.

Další informaci ale zatím nikdo z vedení pražské buňky ANO uvést nechce. Mlčí i Krnáčová.

Novou primátorkou by se údajně mohla stát její náměstkyně Eva Kislingerová. "O ničem nevím. Vše se dozvím na odpoledním jednání klubu ANO," řekla Kislingerová v úterý ráno v České televizi.

Tuto možnost okomentovala už dříve pro Echo24 šéfka pražské ANO Radmila Kleslová, když připustila, že se o možné výměně mluví: "Tak ono je to logické. Paní Kislingerová je náměstkyní paní primátorky, byla naší dvojkou na kandidátce. Je to pro mě žena s obrovským morálním i profesním kreditem."

Vedení o ničem neví

První místopředseda hnutí ANO2011 Jaroslav Faltýnek v pondělí pozdě večer Lidovým novinám na otázku, zda ví, že pražský klub ANO vyjádřil Krnáčové nedůvěru, odpověděl: "O ničem takovém nevím a těžko si dokážu představit situaci, že bych to nevěděl."

Za vratkou pozicí Krnáčové zřejmě stojí neshody s koaličními partnery. Situace se vyhrotila, když odebrala přípravu pražských stavebních předpisů svému náměstkovi Matěji Stropnickému (SZ). V ten samý moment představila vlastní verzi předpisů pro Prahu a dala ji zastupitelům ke schválení. Krnáčová argumentovala tím, že Stropnický dlouhodobě neplní své úkoly a ohrožuje rozvoj města a není loajální.

Minulý týden ve čtvrtek pak ANO a ČSSD po jednání koalice přišly s požadavkem, aby Stropnický ve vedení města skončil.

Klub zastupitelů pražské Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) požadavku zbylých koaličních členů na odvolání Stropnického nevyhověl s tím, že odmítá, aby mu koaliční partneři dávali ultimáta, a trvá na plnění programových priorit. Budoucnost koalice je tak i nadále nejistá.

Hnutí ANO v Praze vyhrálo volby. Společně s ČSSD a Trojkoalicí má v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.

autor: Domácí | 24. 8. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama