Krejčíře dostihly dluhy. Jeho luxusní vila je v exekuci

Domácí Domácí
7. 4. 2012 14:07
Uprchlý podnikatel má v Česku desetimilionové dluhy vyplývající z jeho soudních sporů
Krejčířova černošická vila.
Krejčířova černošická vila. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Na luxusní sídlo Radovana Krejčíře v Černošicích je vydán exekuční příkaz k prodeji nemovitosti.

Vilu, ze které se jejímu majiteli podařilo v roce 2005 utéct přímo v průběhu domovní prohlídky, tak už možná brzy čeká veřejná dražba.

Informaci přinesly Lidové noviny.

Proti Krejčířovi je v České republice vedeno hned několik soudních řízení, česká justice na něj vydala mezinárodní zatykač.

Exekuce na něj byla vypsána kvůli dluhu v řádu desítek milionů korun, protože v jednom ze soudních řízení dosud neuhradil způsobenou škodu.

Úřady ale zatím nechtějí prozradit, o jaký případ konkrétně se jedná. Jedna z dotčených stran si podle Lidových novin zatím nevyzvedla doručenku a věc tak zatím není pravomocná.

Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti byl vydán i na Krejčířův druhý černošický dům.

Nové exekuce jsou ovšem jen další v řadě problémů, kterým Krejčíř v současné době čelí. V Jihoafrické republice, kam uprchl, je podezřelý z účasti na loňské ozbrojené loupeži a z pojistného podvodu ve výši zhruba jedenáct a půl milionu korun.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy