Vůz z kolony francouzského premiéra boural na Malé Straně

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 12. 2014 12:34
Při srážce dvou osobních aut se těžce zranil chodec. Dva policisté a jeden z řidičů se zranili lehce.
Francouzský premiér Manuel Valls
Francouzský premiér Manuel Valls | Foto: Reuters

Praha - Při srážce policejního auta, dalšího osobního vozu a tramvaje na pražské Malé Straně se dopoledne zranili čtyři muži, jeden z nich vážně.

Lehce zraněni byli dva policisté z vozu, který jel připravovat trasu pro kolonu francouzského premiéra Manuela Vallse. Informovaly o tom mluvčí pražské policie Jana Rösslerová a záchranné služby Jiřina Ernestová.

Dva policisté a řidič dalšího osobního auta byli při nehodě podle Ernestové zraněni lehce. "Jednalo se o zhmožděniny končetin a hlavy," řekla.

"Čtyřiaosmdesátiletý chodec utrpěl vážná vícečetná poranění a byl po akutním ošetření na místě ve vážném stavu převezen na traumatologii motolské nemocnice," dodala.

Havarované policejní auto podle Rösslerové patřilo k oddělení řízení dopravy. "Kolegové měli jet zajišťovat trasu vládního vozidla na nějakou křižovatku a nedojeli," řekla. Kolona francouzského premiéra v době nehody místem neprojížděla, doplnila. Příčinu nehody policie vyšetřuje a ověřuje také, zda jelo policejní auto se zapnutým majáčkem. "Zajišťují se kamerové záznamy," uvedla policejní mluvčí.

Nehoda se stala kolem 9:30 u tramvajové zastávky Újezd. Zhruba hodinu a půl byla kvůli ní pro tramvaje uzavřena Karmelitská ulice, vyplývá z informací pražského dopravního podniku.

Valls přijel na oficiální dvoudenní návštěvu ČR v pondělí, kdy se setkal s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem.

V úterý ráno se na francouzské ambasádě zúčastnil slavnostní připomínky snídaně bývalého francouzského prezidenta Françoise Mitterranda s disidenty a signatáři Charty 77 včetně Václava Havla, která se zde konala 9. prosince 1988.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Dělník v Brně nepřežil pád do 15 metrů hlubokého světlíku

V brněnské Zborovské ulici po poledni zemřel dělník, který spadl do světlíku v domě do hloubky asi 15 metrů. Na místě zasahovaly dvě profesionální hasičské jednotky, hasiči k muži slanili, nejevil ale známky života.

"Ve stísněném prostoru světlíku nasadili automatizovaný externí defibrilátor a podali kyslíkovou terapii," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Další skupina hasičů vybourala světlíkové okno v jednom z bytů, aby se k muži dostala i posádka záchranné služby. Dělník byl ale na místě mrtev. Neštěstí vyšetřuje policie. 

Další zprávy