Vůz z kolony francouzského premiéra boural na Malé Straně

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 12. 2014 12:34
Při srážce dvou osobních aut se těžce zranil chodec. Dva policisté a jeden z řidičů se zranili lehce.
Francouzský premiér Manuel Valls
Francouzský premiér Manuel Valls | Foto: Reuters

Praha - Při srážce policejního auta, dalšího osobního vozu a tramvaje na pražské Malé Straně se dopoledne zranili čtyři muži, jeden z nich vážně.

Lehce zraněni byli dva policisté z vozu, který jel připravovat trasu pro kolonu francouzského premiéra Manuela Vallse. Informovaly o tom mluvčí pražské policie Jana Rösslerová a záchranné služby Jiřina Ernestová.

Dva policisté a řidič dalšího osobního auta byli při nehodě podle Ernestové zraněni lehce. "Jednalo se o zhmožděniny končetin a hlavy," řekla.

"Čtyřiaosmdesátiletý chodec utrpěl vážná vícečetná poranění a byl po akutním ošetření na místě ve vážném stavu převezen na traumatologii motolské nemocnice," dodala.

Havarované policejní auto podle Rösslerové patřilo k oddělení řízení dopravy. "Kolegové měli jet zajišťovat trasu vládního vozidla na nějakou křižovatku a nedojeli," řekla. Kolona francouzského premiéra v době nehody místem neprojížděla, doplnila. Příčinu nehody policie vyšetřuje a ověřuje také, zda jelo policejní auto se zapnutým majáčkem. "Zajišťují se kamerové záznamy," uvedla policejní mluvčí.

Nehoda se stala kolem 9:30 u tramvajové zastávky Újezd. Zhruba hodinu a půl byla kvůli ní pro tramvaje uzavřena Karmelitská ulice, vyplývá z informací pražského dopravního podniku.

Valls přijel na oficiální dvoudenní návštěvu ČR v pondělí, kdy se setkal s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem.

V úterý ráno se na francouzské ambasádě zúčastnil slavnostní připomínky snídaně bývalého francouzského prezidenta Françoise Mitterranda s disidenty a signatáři Charty 77 včetně Václava Havla, která se zde konala 9. prosince 1988.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy