Kolaps na ulici. Ženě se v těle protrhl balíček drogy

ČTK ČTK
29. 6. 2013 13:58
Pražská policie zadržela ženu, která v těle pašovala ze Španělska pervitin
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Praha - Policie zadržela čtyřiatřicetiletou ženu, která zřejmě ze Španělska pašovala do Česka ve svém těle pervitin.

Zkolabovala v pražské Revoluční ulici, když se jeden z balíčků s drogou v jejím těle protrhl.

Pražští kriminalisté požádají o spolupráci španělskou policii, protože žena u sebe měla cestovní pas čtyřleté holčičky, která zůstala ve Španělsku. Na policejním webu o tom informovala mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Žena je podezřelá z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jí hrozí až desetileté vězení. Vyšetřovatel navrhl její vzetí do vazby, o kterém rozhodne soud.

V ženině těle nalezl zdravotnický personál, který ji dostal do péče, celkem sedm válečků s bílou krystalickou látkou. V jejím příručním zavazadle byl další váleček této látky o hmotnosti skoro 200 gramů, uvedla Rösslerová.

Zdravotníci proto informovali policii, která předběžným testem zjistila, že se jedná o pervitin.

Žena byla zpočátku v bezvědomí a nebyla schopná komunikovat.

"Když se po několika hodinách zdravotní stav cizinky zlepšil, lékařům krátce sdělila, že si drogy opatřila ve Španělsku od neznámého muže, a pak přicestovala letadlem do Prahy, kde měla další neznámé osobě zásilku předat," popsala mluvčí.

Policie ženu zadržela po propuštění z nemocnice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy