"Kmotr" Hrdlička chce založit novou politickou stranu, má očistit jeho jméno

ČTK ČTK
10. 9. 2015 14:07
Podnikatel a bývalý vlivný člen ODS Tomáš Hrdlička, který bývá často řazen k takzvaným kmotrům, chce založit novou pravicovou stranu. Chce tak očistit svoje jméno. Jméno zatím nezná, naznačil ale, že je ochoten ustoupit od svých podnikatelských aktivit. Vedení ODS vyloučilo Hrdličku před dvěma lety navzdory protestům jeho tehdejší domovské organizace v Praze 10.
Člen pražské ODS a lobbista Tomáš Hrdlička
Člen pražské ODS a lobbista Tomáš Hrdlička | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražský podnikatel a bývalý vlivný člen ODS Tomáš Hrdlička, jenž bývá řazen k takzvaným kmotrům, se rozhodl založit novou pravicovou politickou stranu.

Napsal to tabletový týdeník Dotyk. V založení strany prý Hrdlička vidí jedinou možnost, jak rehabilitovat svoje jméno.

"Už v 90. letech jsem si říkal, že nechci být někdo, kdo něco řídí z nějakého pološera či šera. I proto jsem vstoupil do ODS, usiloval jsem o volené funkce v rámci této strany, tři volební období jsem zastával volené funkce v rámci zastupitelstva Prahy 10. Ale jak se zdá, ani to nestačí, abyste u nás nedostával pejorativní nálepky," řekl týdeníku Hrdlička.

Jméno zatím neví

Hrdlička podle Dotyku zatím netuší, jak se bude strana jmenovat. Podle týdeníku ale naznačil, že je ochoten ustoupit od svých podnikatelských aktivit, byť prý "nemůže žít jenom z vody".

Vedení ODS vyloučilo Hrdličku před dvěma lety navzdory protestům jeho tehdejší domovské organizace v Praze 10.

Vyhovělo tehdejšímu předsedovi pražských občanských demokratů a nynějšímu poslanci Bohuslavu Svobodovi, podle kterého Hrdlička ODS dlouhodobě poškozoval.

Občanští demokraté poukazovali na některá jeho mediální vyjádření. Tehdejší úřadující předseda ODS Martin Kuba ale připustil, že hledat věcnou podstatu pro vyloučení Hrdličky by bylo složité.

 

Právě se děje

Další zprávy