Kauza Opencard: Odsouzený podal dovolání k Nejvyššímu soudu

ČTK ČTK
23. 3. 2015 17:28
Na tři a půl roku do vězení původně poslal pražský vrchní soud bývalého ředitele odboru informatiky pražského magistrátu Ivana Seyčka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: René Volfík

Praha - Bývalý ředitel odboru informatiky pražského magistrátu Ivan Seyček podal dovolání k Nejvyššímu soudu, uvedla Česká televize. Pražský vrchní soud ho loni v prosinci poslal pravomocně na tři a půl roku do vězení za zvýhodnění firmy Haguess v projektu opencard.

Seyček a další obžalovaní způsobili uzavřením smlouvy s firmou Haguess Praze škodu 67 milionů korun. Trestní soud však městu žádné peníze nepřiznal, protože se magistrát k řízení nepřipojil řádně. Šéf hodnotící komise Jiří Chytil dostal podmínku, další tři obžalované úředníky soud zprostil viny.

Zadavatel tendru Seyček podle rozsudku zásadně omezil přístup ostatním zájemcům a nechal řízení postupovat v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Díky tomu vyhrála společnost Haguess, jejíž nabídka nesplňovala zadávací podmínky a byla pro Prahu ekonomicky nevýhodná.

Úředníci odpovídali za průběh zakázky na vybudování pražského centra kartových služeb v letech 2006 a 2007, v době, kdy Prahu řídil primátor Pavel Bém (ODS), který v kauze figuroval pouze jako svědek.

Projekt opencard vyšel zhruba na 1,35 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy