Kauza Opencard: Odsouzený podal dovolání k Nejvyššímu soudu

ČTK ČTK
23. 3. 2015 17:28
Na tři a půl roku do vězení původně poslal pražský vrchní soud bývalého ředitele odboru informatiky pražského magistrátu Ivana Seyčka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: René Volfík

Praha - Bývalý ředitel odboru informatiky pražského magistrátu Ivan Seyček podal dovolání k Nejvyššímu soudu, uvedla Česká televize. Pražský vrchní soud ho loni v prosinci poslal pravomocně na tři a půl roku do vězení za zvýhodnění firmy Haguess v projektu opencard.

Seyček a další obžalovaní způsobili uzavřením smlouvy s firmou Haguess Praze škodu 67 milionů korun. Trestní soud však městu žádné peníze nepřiznal, protože se magistrát k řízení nepřipojil řádně. Šéf hodnotící komise Jiří Chytil dostal podmínku, další tři obžalované úředníky soud zprostil viny.

Zadavatel tendru Seyček podle rozsudku zásadně omezil přístup ostatním zájemcům a nechal řízení postupovat v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Díky tomu vyhrála společnost Haguess, jejíž nabídka nesplňovala zadávací podmínky a byla pro Prahu ekonomicky nevýhodná.

Úředníci odpovídali za průběh zakázky na vybudování pražského centra kartových služeb v letech 2006 a 2007, v době, kdy Prahu řídil primátor Pavel Bém (ODS), který v kauze figuroval pouze jako svědek.

Projekt opencard vyšel zhruba na 1,35 miliardy korun.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy