Karlovo náměstí se po letech dočká revitalizace

Domácí Domácí
3. 10. 2013 13:51
Schválila ji Rada hl. města Prahy. První etapa by měla začít ještě letošní rok.
Návrh revitalizace Karlova náměstí
Návrh revitalizace Karlova náměstí | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Rada hl. města Prahy schválila roky odsouvanou revitalizaci Karlova náměstí. První etapa začne už letos a bude zahrnovat zejména rekonstrukci tramvajové trati, úpravu zastávek a křižovatek a celkové zlepšení podmínek pro chodce.

Dopravní podnik plánuje rekonstrukci tramvajové trati Myslíkova-Moráň a my mu přidáme peníze, aby současně mohl provést modernizaci přilehlých veřejných prostranství," uvedl primátor Tomáš Hudeček.

Praha doposud na rozsáhlejší revitalizaci Karlova náměstí neměla prostředky. Peníze nyní hodlá získat snížením kapitálových výdajů Odboru informatiky na Magistrátu a využije také již schválených dopravních investic. Potřebná částka by měla dát dohromady 250 milionů korun.

Revitalizaci i návrh stavebních úprav, za nímž stojí Kancelář veřejného prostoru Útvaru rozvoje hl. města Prahy, schválila Rada v úterý. Ustavila také speciální memorandum, které bude koordinovat všechny akce i zapojené městské instituce.

„V rámci rekonstrukce tramvajové trati proběhne úprava okolí už podle zpracované studie. Tím město splní část závazku revitalizovat Karlovo náměstí a ušetří peníze, které by muselo vynaložit, kdyby se k částem souvisejícím s opravovanou tramvajovou tratí muselo v budoucnosti znovu vracet," vysvětlil Hudeček.

Město navýší i rozpočet Technické správy komunikací. Ta upraví mimo jiné i světelnou signalizaci. 

„Poté by měla pokračovat druhá etapa zahrnující úpravy plochy náměstí s cílem vyřešit lepší pěší prostupnost a přehlednost náměstí," dodala Pavla Melková z Kanceláře veřejného prostoru ÚRM.

Jedním z bodů revitalizace bude i zvýšení bezpečnosti na náměstí a rekonstrukce zeleně.

 

Právě se děje

Další zprávy