Kapitán letadla ČSA zemřel, přistát musel druhý pilot

Kateřina Vítková Kateřina Vítková
15. 2. 2012 15:50
Přistání proběhlo bez potíží, cestující prý v nebezpečí nebyli
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Jeden z pilotů pravidelné linky ČSA z Varšavy do Prahy měl ve středu během letu zdravotní potíže. Na ruzyňském letišti místo něj musel s letadlem přistát druhý z pilotů.

Podle mluvčí Českých aerolinií Hany Hejskové kapitán posádky později zemřel.

"Život kapitána se bohužel nepodařilo zachránit. Je to velká tragédie, všichni cítíme zármutek a zároveň vyjadřujeme hlubokou soustrast jeho nejbližším," uvedla Hejsková.

K příletu pravidelné linky OK 777 museli být přivoláni lékaři. Cestující podle mluvčí v ohrožení nebyli, přistání proběhlo bez potíží.

"Jde o situaci, na kterou jsou piloti při výcviku připravováni. Celé posádce letu OK-777 je třeba vyjádřit poděkování za velmi profesionální a nadstandardní zvládnutí této události," dodala Hejsková.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy