Kamion srazil na Jižní spojce muže, který měnil kolo. Pro zraněného letěl vrtulník

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 11. 2018 18:46
Na pražském dálničním okruhu mezi sjezdem na Běchovice a Horní Počernice ve čtvrtek po 14:00 srazil kamion muže, který v té chvíli vyměňoval pneumatiku u svého osobního automobilu. Se zraněním ho do nemocnice transportoval záchranářský vrtulník. Nejdříve policisté dálnici uzavřeli, po 15:00 začaly auta jezdit jedním pruhem. Zhruba v 18:15 byl provoz zcela obnoven.
Video záběr z místa nehody | Video:

"Podle dostupných informací se kamion střetl s mužem, který tam měnil pneumatiku u svého osobního vozu. Byl zraněn, na místě nehody přistával vrtulník letecké záchranné služby," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Na místě se vytvořily kolony, které podle Národního dopravního informačního centra sahaly až do Záběhlic. "Dlouhá kolona vozidel od dálnice D1 km 3 se pomalu rozjíždí," uvedlo po zprůjezdnění komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Potíže v kontejnerové dopravě mohou trvat až do Vánoc, varují experti

Problémy v globální kontejnerové dopravě zřejmě jen tak nezmizí, naopak je pravděpodobné, že se udrží minimálně do konce roku. To znamená, že v rušné předvánoční sezoně se mohou objevovat i prodlevy v zásobování. Tvrdí to experti z odvětví, na které se odvolává BBC. Výskyt nákazy novým koronavirem v jihočínské provincii Kuang-tung, která je klíčová pro mezinárodní obchod, způsobil akutní problémy v místních přístavech. Nakládka i vykládka zboží se tak zpožďuje. Znamená to, že potíže v globálních dodavatelských řetězcích, které začaly být citelnější loni po vypuknutí pandemie, se ještě zhoršily. A než se následný dominový efekt vyřeší, to zřejmě potrvá měsíce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy