Kamera zachytila přelet jasného meteoru nad Prahou

Video Video
20. 11. 2020 9:21
Přelet bolidu (velice jasného meteoru) nad centrem hlavního města zaznamenala kamera jižní budovy Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy ve čtvrtek před pátou hodinou ráno. Záznamy o bolidu jsou hlášeny i z dalších koutů Česka, v jednu chvíli byl jasnější než úplněk.
Padající meteor nad Prahou | Video: Facedbook / Katedra fyziky atmosféry MFF UK
 

Právě se děje

před 36 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy