Dívky jsem neznásilnil, nechápu to, tvrdí instruktor plavání

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 7. 2015 16:35
Podle obžaloby muž využil fyzické bezbrannosti dívek z mateřské školy. Znalci uvedli, že netrpí deviací.
Soud, ilustrační foto
Soud, ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Osmadvacetiletý instruktor plavání obžalovaný ze znásilnění dvou holčiček odmítl obžalobu a řekl, že nechápe, kde děti z mateřské školy na obvinění přišly. Muž podle obžaloby zneužil dívky na plaveckém kurzu. Kauzu řeší Městský soud v Praze, jednání pokračuje v úterý.

Znalci uvedli, že netrpí deviací. Hrozí mu pět až 12 let vězení. Kauzu řeší Městský soud v Praze.

Mladík řekl, že obvinění nechápe. "Nestalo se to," dodal. Měl prý na starost sedm dětí, které učil plavecké styly, a nic mimořádného se podle něj nestalo. Bazén byl také prý neustále pod dohledem učitelky a kolem jsou kamery.

Mladík si přivydělával jako instruktor zhruba 10 let. Jeho působení se obešlo bez stížností, neměl ani problémy s rodiči. Má také čistý trestní rejstřík a policie nenašla v jeho notebooku nic závadného.

Soudce Kamil Kydalka přerušil jednání do úterý, kdy by měla dorazit soudní znalkyně z oboru psychologie dětí. Obhájce obžalovaného Vratislav Kohout médiím po jednání řekl, že jeho klient nechce případ komentovat a od začátku vinu popírá.

Strávil zhruba dva měsíce ve vazbě, odkud byl propuštěn, a je již přes rok na svobodě. Podle advokáta byla vazba ve srovnání s podobnými případy nezvykle krátká, což prý svědčí o tom, že v případu není proti muži dostatek důkazů.

Právník také zmínil, že by soud měl projednat důkaz vytvořený vyšetřovacím pokusem.

"Byl proveden vyšetřovací pokus k tomu, jestli je vůbec možné tento trestný čin spáchat tak, jak je popsán obžalobou. Důkaz je ve spisu, bude to čteno, nebo provedeno kamerovým záznamem," řekl novinářům obhájce.

K incidentu mělo dojít loni v dubnu

Znalci z oboru psychologie a psychiatrie řekli, že muž netrpí duševní chorobou, jeho chování a psychické funkce jsou v normě. "Je schopen rozlišovat mezi tím, co se má a co se nesmí. Věrohodnost je dobrá. Není tam deviace," řekl jeden ze znalců. Situaci popsanou obžalobou považuje za nesrozumitelnou.

Instruktor podle obžaloby znásilnil holčičky loni 10. dubna v hloubětínském bazénu. Údajně jim odhrnul plavky a osahával je v rozkroku.

Vyšetřovatelé tvrdí, že muž využil psychické i fyzické bezbrannosti svěřených dívek, které se obě narodily v roce 2008 a které mu byly svěřeny k dozoru a výuce.

Zatímco byly dívky ve vodě u kraje bazénu, instruktor stál na břehu, odkud je prý osahával. Jedné navíc údajně zasunul prsty do pochvy, což trestní právo vyhodnocuje jako "způsob srovnatelný se souloží".

 

Právě se děje

Další zprávy