Dívky jsem neznásilnil, nechápu to, tvrdí instruktor plavání

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 7. 2015 16:35
Podle obžaloby muž využil fyzické bezbrannosti dívek z mateřské školy. Znalci uvedli, že netrpí deviací.
Soud, ilustrační foto
Soud, ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Osmadvacetiletý instruktor plavání obžalovaný ze znásilnění dvou holčiček odmítl obžalobu a řekl, že nechápe, kde děti z mateřské školy na obvinění přišly. Muž podle obžaloby zneužil dívky na plaveckém kurzu. Kauzu řeší Městský soud v Praze, jednání pokračuje v úterý.

Znalci uvedli, že netrpí deviací. Hrozí mu pět až 12 let vězení. Kauzu řeší Městský soud v Praze.

Mladík řekl, že obvinění nechápe. "Nestalo se to," dodal. Měl prý na starost sedm dětí, které učil plavecké styly, a nic mimořádného se podle něj nestalo. Bazén byl také prý neustále pod dohledem učitelky a kolem jsou kamery.

Mladík si přivydělával jako instruktor zhruba 10 let. Jeho působení se obešlo bez stížností, neměl ani problémy s rodiči. Má také čistý trestní rejstřík a policie nenašla v jeho notebooku nic závadného.

Soudce Kamil Kydalka přerušil jednání do úterý, kdy by měla dorazit soudní znalkyně z oboru psychologie dětí. Obhájce obžalovaného Vratislav Kohout médiím po jednání řekl, že jeho klient nechce případ komentovat a od začátku vinu popírá.

Strávil zhruba dva měsíce ve vazbě, odkud byl propuštěn, a je již přes rok na svobodě. Podle advokáta byla vazba ve srovnání s podobnými případy nezvykle krátká, což prý svědčí o tom, že v případu není proti muži dostatek důkazů.

Právník také zmínil, že by soud měl projednat důkaz vytvořený vyšetřovacím pokusem.

"Byl proveden vyšetřovací pokus k tomu, jestli je vůbec možné tento trestný čin spáchat tak, jak je popsán obžalobou. Důkaz je ve spisu, bude to čteno, nebo provedeno kamerovým záznamem," řekl novinářům obhájce.

K incidentu mělo dojít loni v dubnu

Znalci z oboru psychologie a psychiatrie řekli, že muž netrpí duševní chorobou, jeho chování a psychické funkce jsou v normě. "Je schopen rozlišovat mezi tím, co se má a co se nesmí. Věrohodnost je dobrá. Není tam deviace," řekl jeden ze znalců. Situaci popsanou obžalobou považuje za nesrozumitelnou.

Instruktor podle obžaloby znásilnil holčičky loni 10. dubna v hloubětínském bazénu. Údajně jim odhrnul plavky a osahával je v rozkroku.

Vyšetřovatelé tvrdí, že muž využil psychické i fyzické bezbrannosti svěřených dívek, které se obě narodily v roce 2008 a které mu byly svěřeny k dozoru a výuce.

Zatímco byly dívky ve vodě u kraje bazénu, instruktor stál na břehu, odkud je prý osahával. Jedné navíc údajně zasunul prsty do pochvy, což trestní právo vyhodnocuje jako "způsob srovnatelný se souloží".

 

Právě se děje

před 13 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 45 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy