Jeřábník z výšky navedl policii ke sprejerům. Nestačili se divit, koho načapali

Video Video
10. 1. 2022 18:58
Jeřábník na stavbě v Praze 4 se v neděli po jedné hodině odpoledne zachoval jako svědomitý občan. Když při chvilce klidu pozoroval okolí, všiml si dvou lidí, kteří sprejovali zeď v ulicích Plynární a Krnkova, a vše nahlásil městské policii. Policisté dostihli pachatele za pomoci jeřábníkovy navigace na zastávce MHD Chodovská.
Babička asistovala vnukovi při sprejování graffiti | Video: Městská policie Praha

Zjistili, že jde o 11letého chlapce a jeho 71letou babičku. Ta se hlídce přiznala, že vnukovi koupila spreje, aby "si to zkusil". Prý to viděl na internetu a zajímalo ho to. Výsledkem zkoušky bylo několik žlutomodrých nápisů na zdech a chodníku, největší o velikosti 1 m x 1,6 m.

Strážníci celou věc předali k dořešení státní policii. Bez ohledu na výši způsobené škody se v případech sprejerství vždy jedná o podezření z trestného činu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Na hranici mezi Kyrgyzstánem a Tádžikistánem se střílí

Na hranici mezi Kyrgyzstánem a Tádžikistánem po sobě střílí pohraničníci, uvedly agentury. Na jaře si podobný střet vyžádal desítky mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fiala: Vláda projedná rozpočet v první polovině února, platit má od dubna

Vláda chce projednat návrh letošního státního rozpočtu v první polovině února a následně bude připravena ho předložit ke schválení sněmovně. Stále platí cíl vlády, že nový rozpočet má začít platit nejpozději od 1. dubna. Při čtvrtečních sněmovních interpelacích to v odpovědi na dotaz bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) řekl premiér Petr Fiala (ODS). O dubnovém datu účinnosti nového rozpočtu hovořil již dříve ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Nová pětikoaliční vláda chce ve svém rozpočtu proti předchozímu návrhu bývalé vlády snížit výdaje o 80 miliard korun. Schillerová se premiéra ptala mimo jiné na dopady rozpočtového provizoria, v němž nyní český stát hospodaří, a zda ví, které platby z rozpočtu jsou nyní omezené

Zdroj: ČTK
Další zprávy