Policie vyšetřuje, co Janoušek dělal pro Bémův magistrát

Domácí Domácí
18. 8. 2014 10:06
Policisté si minulé pondělí přišli na Mariánské náměstí pro smlouvy, které spolupráci dokazují.
Roman Janoušek
Roman Janoušek | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Podle policie Roman Janoušek oficiálně radil pražskému magistrátu v době, kdy byl primátorem Pavel Bém. Pro smlouvy, které to dokazují, si policisté minulý týden přišli do sídla magistrátu, informovaly lidovky.cz.

To, že detektivové na Mariánském náměstí skutečně hledali dokumenty, které by dokazovaly Janouškovu spolupráci s magistrátem, zaznamenala magistrátní evidence. Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) požádali o "vydání věci ohledně pracovní činnosti JUDr. Janouška pro hlavní město Prahu."

S magistrátem v minulosti spolupracovalo několik firem spojovaných s Janouškem. Například tendr na výrobu Listů hlavního města Prahy vyhrála před deseti lety firma Tardus. Polovina této společnosti patřila společnosti Chrisi Praga, v jejímž představenstvu Janoušek seděl.

"Primátor Svoboda si po nástupu do funkce v roce 2010 nechal vyjet všechny externí smlouvy. Byla mezi nimi i jedna uzavřená s Romanem Janouškem. Zda to byl Janoušek, o kterém se bavíme, to nevím. Nepamatuji si, jaké tam bylo uvedené datum narození," řekl lidovkám.cz zdroj, který na radnici působil po Bémově odchodu.

Předmětem několikaměsíční smlouvy byly IT konzultace. Janoušek měl každý měsíc dostat 50 tisíc. Podle serveru je tak zřejmé, že pokud se skutečně jednalo o smlouvu s Bémovým Janouškem, zisk z IT poradenství nebyl hlavním smyslem této oficiální spolupráce.

Exprimátor Bohuslav Svoboda o smlouvě nic neví. Bém má podle serveru již několik dní vypnutý telefon.

Již loni v červnu si policie vyžádala "veškeré dokumenty, smlouvy, faktury či výpisy z účtu svědčící o vztahu mezi Magistrátem hlavního města Prahy a Romanem Janouškem, zejména ty, na základě kterých byla zasílána finanční hotovost na Janouškův účet u Komerční banky, popřípadě na další jeho účty". Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, které případ dozoruje, odmítlo komentovat, zda spolu obě policejní návštěvy na magistrátu souvisejí.

"Nemáme momentálně žádné informace ke zveřejnění," řekl serveru náměstek zastupitelství Pavel Komár.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy