Inspekce zabavila v pražské Sapě padělané kabelky za miliony

ČTK ČTK
17. 10. 2014 10:43
Mezi zabaveným zbožím bylo čtyři tisíce padělků kabelek a peněženek světoznámých módních značek, jako je Prada, Louis Vuitton či Armani.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Kontroloři České obchodní inspekce (ČOI) zabavili ve středu v pražské tržnici Sapa padělané zboží za téměř třiadvacet milionů korun.

Šlo o čtyři tisícovky kabelek a peněženek napodobujících světoznámé značky. Podle tiskového mluvčího ČOI Jiřího Fröhlicha šlo o největší letošní úlovek padělků.

Padělky byly označeny názvy nejméně deseti chráněných značek, například Prada, Louis Vuitton, Georgio Armani či Dolce&Gabbana. Kontrolu provedlo šest inspektorů, kvůli velkému množství nalezených padělků museli následně povolat další tři pracovníky inspekce.

Ve stovce pytlů je pak z tržnice odvezli a s prodejcem zahájili správní řízení. Kromě zakázaného prodeje výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví porušil prodávající také další povinnosti.

Spotřebitele neinformoval o cenách a nevydal doklad o koupi se všemi náležitostmi. V kontrolách zaměřených na prodej padělků bude inspekce pokračovat.

Česká obchodní inspekce v loňském roce zabavila padělané zboží za celkem čtyřiačtyřicet milionů korun. Za jeho prodej uložila pokuty ve výši téměř deseti milionů korun. Podle Fröhlicha je poslední nález dosud největší na tržnici Sapa a čtvrtý největší v historii kontrol ČOI.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ruská televize bude vysílat seriál se Zelenským, Putin se na něj ale nepodívá

Ruská televize pustí ve středu večer vůbec poprvé seriál s nynějším ukrajinským prezidentem a bývalým hercem Volodymyrem Zelenským v roli učitele dějepisu, který se jako bojovník proti korupci stane hlavou státu. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina již oznámil, že se jeho šéf dívat nebude.

Na seriál Sluha národa, jehož název nyní nese i strana ukrajinského prezidenta, se Rusové dosud mohli podívat jen na internetu, poznamenala agentura AFP. Připomněla, že i ve skutečné volební kampani se Zelenskyj letos držel svého seriálového předobrazu jako prostého člověka z lidu, který chce rozbourat zkorumpovaný systém. Stanice TNT nyní seriál pouští na obrazovky jako "fikci, která se stala skutečností".

Zdroj: ČTK
Další zprávy