Inspekce zabavila v pražské Sapě padělané kabelky za miliony

ČTK ČTK
17. 10. 2014 10:43
Mezi zabaveným zbožím bylo čtyři tisíce padělků kabelek a peněženek světoznámých módních značek, jako je Prada, Louis Vuitton či Armani.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Kontroloři České obchodní inspekce (ČOI) zabavili ve středu v pražské tržnici Sapa padělané zboží za téměř třiadvacet milionů korun.

Šlo o čtyři tisícovky kabelek a peněženek napodobujících světoznámé značky. Podle tiskového mluvčího ČOI Jiřího Fröhlicha šlo o největší letošní úlovek padělků.

Padělky byly označeny názvy nejméně deseti chráněných značek, například Prada, Louis Vuitton, Georgio Armani či Dolce&Gabbana. Kontrolu provedlo šest inspektorů, kvůli velkému množství nalezených padělků museli následně povolat další tři pracovníky inspekce.

Ve stovce pytlů je pak z tržnice odvezli a s prodejcem zahájili správní řízení. Kromě zakázaného prodeje výrobků porušujících některá práva duševního vlastnictví porušil prodávající také další povinnosti.

Spotřebitele neinformoval o cenách a nevydal doklad o koupi se všemi náležitostmi. V kontrolách zaměřených na prodej padělků bude inspekce pokračovat.

Česká obchodní inspekce v loňském roce zabavila padělané zboží za celkem čtyřiačtyřicet milionů korun. Za jeho prodej uložila pokuty ve výši téměř deseti milionů korun. Podle Fröhlicha je poslední nález dosud největší na tržnici Sapa a čtvrtý největší v historii kontrol ČOI.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy