Hrůzné nálezy v Praze: Hlava ženy patří k trupu i rukám

Markéta Žižková
30. 1. 2012 11:31
Policie stále nezná totožnost zemřelé ženy a žádá veřejnost o pomoc
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Lidská hlava, kterou našli bezdomovci v neděli v pražském Karlíně, patří k trupu a horním končetinám, které byly nalezeny v minulých týdnech na různých místech hlavního města.

Potvrzují to prvotní výsledky soudní pitvy. "Ta prokázala, že včerejší nález lidské hlavy přímo souvisí s nálezy trupu a horních končetin v minulých týdnech," sdělila v pondělí policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kriminalisté už přitom dříve stanovili, že tělo patří neznámé ženě ve věku mezi 40 a 45 lety.

Ta byla podle nich přibližně 175 cm vysoká a měla středně dlouhé vlasy tmavší barvy.

"Zvláštním znamením neznámé ženy je mateřské znaménko na levém rameni poblíž klíční kosti," doplnila mluvčí.

Hlavu nalezla dvojice bezdomovců v křovinatém porostu Rohanského ostrova u křižovatky ulic Pobřežní a Šaldova krátce po nedělním poledni.

Části těla byly na různých místech

Části těla neznámé ženy přitom byly na různých místech Prahy nalézány postupně.

Nejprve byly začátkem prosince u Kunratického potoka v Praze 4 objeveny ruce. Ležely u křižovatky Branické a Dolnokrčské ulice.

Na Štědrý den pak bylo v lesoparku na Krejcárku nalezeno torzo těla. Bylo uloženo v černém igelitovém pytli. Žena zemřela podle lékařů nejpozději 5. prosince.


Zobrazit na amapy.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy