Hrůzné nálezy v Praze: Hlava ženy patří k trupu i rukám

Markéta Žižková
30. 1. 2012 11:31
Policie stále nezná totožnost zemřelé ženy a žádá veřejnost o pomoc
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Lidská hlava, kterou našli bezdomovci v neděli v pražském Karlíně, patří k trupu a horním končetinám, které byly nalezeny v minulých týdnech na různých místech hlavního města.

Potvrzují to prvotní výsledky soudní pitvy. "Ta prokázala, že včerejší nález lidské hlavy přímo souvisí s nálezy trupu a horních končetin v minulých týdnech," sdělila v pondělí policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kriminalisté už přitom dříve stanovili, že tělo patří neznámé ženě ve věku mezi 40 a 45 lety.

Ta byla podle nich přibližně 175 cm vysoká a měla středně dlouhé vlasy tmavší barvy.

"Zvláštním znamením neznámé ženy je mateřské znaménko na levém rameni poblíž klíční kosti," doplnila mluvčí.

Hlavu nalezla dvojice bezdomovců v křovinatém porostu Rohanského ostrova u křižovatky ulic Pobřežní a Šaldova krátce po nedělním poledni.

Části těla byly na různých místech

Části těla neznámé ženy přitom byly na různých místech Prahy nalézány postupně.

Nejprve byly začátkem prosince u Kunratického potoka v Praze 4 objeveny ruce. Ležely u křižovatky Branické a Dolnokrčské ulice.

Na Štědrý den pak bylo v lesoparku na Krejcárku nalezeno torzo těla. Bylo uloženo v černém igelitovém pytli. Žena zemřela podle lékařů nejpozději 5. prosince.


Zobrazit na amapy.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy