Hrůzné nálezy v Praze: Hlava ženy patří k trupu i rukám

Markéta Žižková
30. 1. 2012 11:31
Policie stále nezná totožnost zemřelé ženy a žádá veřejnost o pomoc
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Lidská hlava, kterou našli bezdomovci v neděli v pražském Karlíně, patří k trupu a horním končetinám, které byly nalezeny v minulých týdnech na různých místech hlavního města.

Potvrzují to prvotní výsledky soudní pitvy. "Ta prokázala, že včerejší nález lidské hlavy přímo souvisí s nálezy trupu a horních končetin v minulých týdnech," sdělila v pondělí policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Kriminalisté už přitom dříve stanovili, že tělo patří neznámé ženě ve věku mezi 40 a 45 lety.

Ta byla podle nich přibližně 175 cm vysoká a měla středně dlouhé vlasy tmavší barvy.

"Zvláštním znamením neznámé ženy je mateřské znaménko na levém rameni poblíž klíční kosti," doplnila mluvčí.

Hlavu nalezla dvojice bezdomovců v křovinatém porostu Rohanského ostrova u křižovatky ulic Pobřežní a Šaldova krátce po nedělním poledni.

Části těla byly na různých místech

Části těla neznámé ženy přitom byly na různých místech Prahy nalézány postupně.

Nejprve byly začátkem prosince u Kunratického potoka v Praze 4 objeveny ruce. Ležely u křižovatky Branické a Dolnokrčské ulice.

Na Štědrý den pak bylo v lesoparku na Krejcárku nalezeno torzo těla. Bylo uloženo v černém igelitovém pytli. Žena zemřela podle lékařů nejpozději 5. prosince.


Zobrazit na amapy.cz

 

Právě se děje

před 21 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy