reklama
 
 

Horkem vyboulené koleje zastavily podruhé provoz tramvají v Praze 8. Opravovat se budou až v lednu

20. 6. 2017
Tramvaje v Praze 8 v úterý nejezdily kvůli vybouleným kolejím. V důsledku vysokých teplot koleje změnily tvar, vzduly se nahoru a znemožnily tak projetí úsekem v Zenklově ulici. Za linky 3, 10 a 24 byla zavedena autobusová doprava. Stejný problém se v Zenklově ulici objevil už nedávno, v kolejnicích jsou tamjiž nefunkční pryže, které by měly pohybu kolejí zabraňovat. Oprava úseku je plánována na leden příštího roku.

Praha - Koleje vyboulené horkem v úterý přerušily na čtyři hodiny provoz tramvají v Praze 8. Místo tramvajových linek číslo 3, 10 a 24 musely mezi zastávkami Ke Stírce a Palmovka vyjet autobusy. V tomto úseku byla doprava přerušena ze stejného důvodu již asi před týdnem. Dopravní podnik hlavního města Prahy chystá opravy, které by podobným problémům měly zabránit, sdělila mluvčí podniku Aneta Řehková.

Problémy se stejně jako v pondělí 12. června i v úterý objevily v Zenklově ulici. Koleje se působením vysokých teplot, nebo kvůli rychlému nárůstu teploty vzduly nahoru. Tramvajové linky proto byly krátce před 15:00 odkloněny přes Trojskou a Libeňský most. V dotčeném úseku Kobylisy - Ke Stírce - Bulovka - Palmovka byla nasazena náhradní autobusová linka X10. Tramvajová doprava byla obnovena až kolem 19:00.

"Kolejnice jsou uchycené do panelů pryžovými profily, jejichž úkolem je mimo jiné zabránit podélnému pohybu kolejnic při změnách teplot. Tuto schopnost pryže v Zenklově už nemají a prorezlé žlaby panelů už neumožňují dát tam pryže nové. Kolejnice v důsledku toho takzvaně vybočila, tedy vyboulila se směrem nahoru," oznámila mluvčí dopravního podniku.

Horko poničilo koleje v Zenklově ulici již loni a podle podniku se problémy mohou opakovat. Podnik proto plánuje úsek Elsnicovo náměstí - Bulovka opravit. Práce mají začít v lednu příštího roku spolu s opravami vodovodu, kanalizace, vozovky a chodníků. V navazujících úsecích Bulovka - Ke Stírce a Palmovka - Elsnicovo náměstí již byly opravy provedeny v letech 2011 a 2012.

autor: ČTK | 20. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama