Hledaný mladík z Prahy se sám vrátil domů

Michal Kalina
5. 10. 2011 16:14
Podle policie má čtrnáctiletý chlapec problémy s matkou i se svými vrstevníky
Foto: Policie ČR

Praha - Policie odvolala pátrání po čtrnáctiletém chlapci z Prahy, který v úterý nedorazil do školy.

Mladík odešel z domova v ranních hodinách. Když se ani v noci nevrátil, matka ohlásila jeho zmizení.

"Pohřešovaný se ve čtvrtek dopoledne vrátil v pořádku domů," uvedla pražská policejní mluvčí Eva Stulíková.

Kriminalisté se domnívali, že mohl být ohrožen chlapcův život. Začali také pátrat v hostivařském lesoparku, ke kterému má chlapec vztah a mohl se v něm pohybovat.

Podle policie má mladík problémy s matkou i se svými vrstevníky, navíc trpí sklony k sebepoškozování.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy