Hlavní město půjčí Praze 12 na novou radnici příští rok čtvrt miliardy korun. Městská část chce začít stavět příští rok, dalších 220 milionů Kč přidá z vlastních zdrojů. Přidělení bezúročné půjčky schválili pražští radní, informoval magistrát v tiskové zprávě. Nyní funguje úřad městské části v sedmi různých budovách. Nová budova by tak měla vyjít asi na 470 milionů korun. Koncem letošního roku by městská část chtěla uzavřít smlouvu s dodavatelem, příští rok zpracuje dokumentaci pro územní řízení a v roce 2018 pro stavební povolení. "V roce 2019 pak plánuje zahájení výstavby nové budovy úřadu s předpokládaným dokončením v roce 2020 a uvedením do provozu v roce 2021," uvedl magistrát.
Magistrát hlavního města Prahy (lustrační foto).
Magistrát hlavního města Prahy (lustrační foto). | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Tottenham podruhé dal Wolfsbergu čtyři góly a je v osmifinále EL

Fotbalisté Tottenhamu suverénně postoupili do osmifinále Evropské ligy. Svěřenci trenéra Josého Mourinha v odvetě druhého kola doma deklasovali rakouský Wolfsberg 4:0 a navázali na úvodní vítězství 4:1 z Budapešti. Záložník Dele Alli se blýskl výstavním gólem "nůžkami" a dvěma asistencemi.

Alli v desáté minutě převzal míč od Matta Dohertyho, na značce penalty si ho předkopl a akrobatickou ranou přes hlavu zamířil k tyči. Kritizovaný čtyřiadvacetiletý hráč vstřelil třetí soutěžní branku v sezoně a premiérovou v letošním roce.

Krátce po změně stran zvýšil Carlos Vinícius hlavičkou po centru Alliho, který v 73. minutě připravil gól i pro střídajícího Garetha Balea. Debakl Wolfsbergu ještě v závěru zvýraznil Brazilec Carlos Vinícius svou druhou trefou. Asistenci si připsal teprve šestnáctiletý náhradník londýnského týmu Dane Scarlett.

Tottenham si tak částečně spravil chuť po špatných výsledcích v anglické lize, kde prohrál pět z posledních šesti zápasů a klesl až na deváté místo tabulky