Hazard zadupal na radnici a automaty zůstaly, kde jsou

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
1. 8. 2013 12:20
Omezit herny je daleko těžší, než si pražští politici představovali
Foto: Karel Toman

Praha - Starosta městské části Praha 13 a předseda zahraničního výboru sněmovny David Vodrážka  z ODS je už zkušený politik, ale letos na jaře jednu věc buď podcenil, anebo nedocenil, o kolik kvůli ní přijde.

Ještě 3. června radní na jeho radnici jako jedni z mála v hlavním městě schválili zrušení všech 16 heren na území obvodu a bojovníci proti hazardu mohli mít oprávněnou radost, jenže o týden později už bylo všechno jinak. Rada svolala mimořádné jednání a na něm zcela otočila. Nulovou toleranci vůči hazardu vzala zpátky a povolila 10 heren.

Ukázalo se, že hazard je v hospodách a hernách zasazen pevněji, než se politikům zdálo. Aktuálně.cz včera obsáhle v podrobných grafikách popsalo, jak se mnoho pražských radnic odhodlalo herny a automaty zakázat a jak málo ze smělých plánů zbylo.

Deník Insider na příkladu Prahy 13 a také další městské části popisuje, jaké postupy volí hazardní lobby, aby si své místo v hlavním městě udržela. 

Jak vypadá budoucnost hazardu v Praze, si můžete projít v podrobných grafikách. 

První detailně mapuje to, jak k problému přistoupily jednotlivé městské části: Uvidíte, kolik peněz z hazardu mají, kolik heren zachovají, i to, jak svůj postup zdůvodňují.

Druhá grafika ukazuje na mapě všechny herny, které podle plánu jednotlivých městských částí zůstanou i nadále v provozu.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Proč Praha 13 ustoupila hazardu a jakou roli v tom hrají peníze.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 42 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy