Hazard zadupal na radnici a automaty zůstaly, kde jsou

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
1. 8. 2013 12:20
Omezit herny je daleko těžší, než si pražští politici představovali
Foto: Karel Toman

Praha - Starosta městské části Praha 13 a předseda zahraničního výboru sněmovny David Vodrážka  z ODS je už zkušený politik, ale letos na jaře jednu věc buď podcenil, anebo nedocenil, o kolik kvůli ní přijde.

Ještě 3. června radní na jeho radnici jako jedni z mála v hlavním městě schválili zrušení všech 16 heren na území obvodu a bojovníci proti hazardu mohli mít oprávněnou radost, jenže o týden později už bylo všechno jinak. Rada svolala mimořádné jednání a na něm zcela otočila. Nulovou toleranci vůči hazardu vzala zpátky a povolila 10 heren.

Ukázalo se, že hazard je v hospodách a hernách zasazen pevněji, než se politikům zdálo. Aktuálně.cz včera obsáhle v podrobných grafikách popsalo, jak se mnoho pražských radnic odhodlalo herny a automaty zakázat a jak málo ze smělých plánů zbylo.

Deník Insider na příkladu Prahy 13 a také další městské části popisuje, jaké postupy volí hazardní lobby, aby si své místo v hlavním městě udržela. 

Jak vypadá budoucnost hazardu v Praze, si můžete projít v podrobných grafikách. 

První detailně mapuje to, jak k problému přistoupily jednotlivé městské části: Uvidíte, kolik peněz z hazardu mají, kolik heren zachovají, i to, jak svůj postup zdůvodňují.

Druhá grafika ukazuje na mapě všechny herny, které podle plánu jednotlivých městských částí zůstanou i nadále v provozu.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Proč Praha 13 ustoupila hazardu a jakou roli v tom hrají peníze.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Demonstranti v Bělehradě vybízeli prezidenta Vučiče, aby odstoupil

Tisíce lidí v sobotu večer znovu protestovaly v centru Bělehradu proti násilí v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem. Podle agentury APA šlo již o čtvrtou demonstraci proti násilí. Desetitisíce demonstrantů podle srbského vysílání BBC požadovaly odstoupení prezidenta Aleksandara Vučiče.

Vučić odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí svezených autobusy z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu.

Navzdory dešti zaplnily desetitisíce lidí centrální ulice Bělehradu. Nejprve mnozí zanechali před sídlem parlamentu květiny na památku obětí masových vražd a poté davy lidí vytvořily kruh kolem budovy srbského rozhlasu a televize RTS a skandovaly "Demise, demise!" a "Vučiči, odejdi!", informuje BBC. Připomněla také, že mezi požadavky demonstrantů a opozičních stran patří výměna členů regulačního orgánu pro elektronická média a odebrání vysílacích frekvencí televizím, které propagují násilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy