Hasiči zasahují ve stanici metra Palmovka, souprava místem projíždí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 15. 2. 2016 9:55
Hasiči museli po 09:00 uzavřít stanici metra linky B Palmovka kvůli kouři, který vznikl při požáru plastového kontejneru na papír ve vestibulu. Soupravy metra stanicí jen projíždějí. Zatím nelze odhadnout, jak dlouho bude omezení trvat. Nejdříve hasiči uzavřeli vestibul, kde požár vznikl, cestující používali druhý vestibul. Mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová uvedla, že z prostoru stanice muselo být 15 lidí evakuováno. Později záchranáři z preventivních důvodů rozhodli i o dočasném uzavření celé stanice. "Chtějí se ujistit, zda se při požáru nedostaly do vzduchu škodlivé látky," dodal mluvčí DPP Jiří Štábl. Na místě zasahují pražští hasiči společně s hasiči dopravního podniku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Vláda schválí přesun 5 miliard korun z rezervy armádě, potvrdil Babiš. Dalších 5 miliard po analýze asi v únoru

Vláda na svém středečním mimořádném jednání schválila přesun pěti miliard korun z vládní rozpočtové rezervy ve prospěch rozpočtu ministerstva obrany. České televizi to při večerním jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO), později informaci potvrdil i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Peníze armádě poslanci odebrali při prosincovém schvalování státního rozpočtu, aby vyhověli požadavku komunistů a získali potřebné hlasy pro jeho schválení. Slibovaný termín k vrácení částky se poté několikrát posunoval. "Večer vláda schválí přesun z vládní rozpočtové rezervy do rozpočtu armády ve výši pěti miliard, zbytkových pět se vyjasní po analýze nároků jednotlivých resortů včetně obrany. Předpokládám, že to bude příští měsíc," řekl Babiš České televizi.Vláda původně slíbila, že deset miliard vrátí armádě na své první lednové schůzi, později Babiš hovořil o termínu do konce ledna. Ministr Metnar věří i nadále tomu, že vláda v únoru projedná vrácení zbývajících peněz. 

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá pošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Marek Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Zdroj: Domácí
Další zprávy