Hasiči v Praze evakuovali 40 lidí kvůli dvěma požárům

ČTK ČTK
24. 4. 2012 10:04
Nejprve hořel panelový byt v Praze 8, poté dvě auta a kontejnery s odpadem v Praze 3
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Libereckého kraje

Praha - Pražští hasiči museli v noci na úterý kvůli dvěma požárům evakuovat asi čtyřicet lidí.

Nejprve vyjížděli k požáru panelového bytu v Praze 8, asi o hodinu později hořela dvě auta a kontejnery s odpadem v Praze 3. Při požárech nebyl nikdo zraněn.

Informovala o tom mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Příčiny vzniku požárů se vyšetřují, škoda zatím nebyla stanovena.

Požár panelového domu vypukl ve Frýdlantské ulici. Hořet začalo ve skladu stavebního materiálu v přízemí, oheň se postupně rozšířil i na byty.

"Hasiči zachránili dva lidi z bytu v druhém podlaží, dalších 20 lidí muselo být z domu evakuováno," řekla Adamcová. Při hašení pomáhali také chemici. Ráno musely jednotky zasahovat znovu, aby dohasily skrytá ohniska požáru.

Kolem 2:30 hořely kontejnery s odpadem v Perunově ulici. Požár se přenesl i na dvě auta, hustý dým navíc zakouřil přilehlý hotel, z něhož muselo být evakuováno dvacet lidí.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy