Foto: Razie na Václavském náměstí. Dealeři drog, prostitutky a naháněči do klubů

Foto: Razie na Václavském náměstí. Dealeři drog, prostitutky a naháněči do klubů
Policie chce z Václavského náměstí vymýtit dealery, prostitutky, naháněče do klubů...
...i bezdomovce a kapsáře.
Za jedinou noc tu jen na pokutách policisté vyberou 30 tisíc korun.
A rozdávají i botičky.
Foto: Economia
Barbora Němcová Barbora Němcová
16. 8. 2016 20:00
Podívejte se, jak vypadá noční Václavské náměstí při zátahu policistů. Rozdávali pokuty, botičky na auta i želízka.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Útočník v Afghánistánu zastřelil tři pracovnice televizní stanice

Neznámý ozbrojenec v úterý ve východoafghánském Dželálábádu zastřelil tři zaměstnankyně místní televizní stanice. Čtvrtá žena byla zraněna a v nemocnici bojuje o život. Místní policie uvedla, že zadržela hlavního podezřelého. Jde o další ze série útoků proti pracovníkům v médiích v této oblasti za poslední měsíce, píše agentura Reuters.

Tři ženy ve věku 18 až 20 let ozbrojenec střelil do hlavy, když se vracely domů z práce, uvádí vládní zdroje. Místní televizní stanice potvrdila, že se jednalo o její zaměstnankyně.

Afghánistán se v posledních měsících potýká s vlnou útoků vůči novinářům, lékařům, bojovníkům za lidská práva či státním zaměstnancům. Na začátku prosince byla v Dželálábádu zastřelena moderátorka stejné stanice Malala Majvandová. V lednu zemřel novinář a bojovník za lidská práva Adil Ajmak, na jehož auto zahájili palbu neznámí střelci.

Afghánská vláda a některé zahraničí mocnosti z podobných útoků viní hnutí Tálibán. V provincii Nangarhár, jejíž je Dželálábád hlavním městem, rovněž působí teroristická organizace Islámský stát; ta se přihlásila k útoku na Majvandovou i některým dalším. Kdo stál za dnešním incidentem zatím není jasné. Podle policie má zadržený střelec vazby na Tálibán, mluvčí tohoto povstaleckého hnutí však jakýkoliv podíl Tálibánu na dnešním útoku odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy