Foto: Lávka mezi zoo a Stromovkou se zřítila do Vltavy, ještě v listopadu prošla kontrolou

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Lávka u Trojského zámku se zřítila do Vltavy
Lávka u Trojského zámku se zřítila do Vltavy
Lávka u Trojského zámku se zřítila do Vltavy
Lávka u Trojského zámku se zřítila do Vltavy
Foto: Aktu.cz
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
Aktualizováno 2. 12. 2017 15:40
Tři jednotky hasičů a čtyři posádky záchranné služby zasahují u Trojského zámku, kde se do Vltavy zřítila lávka pro pěší. Lékaři ošetřují čtyři zraněné. S prohledáváním řeky hasičům pomáhají místní kanoisté z nedalekého oddílu. Na místo byl také přivolán statik. Informoval o tom Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy. Hasiči požádali o zastavení lodní dopravy. Podle dostupných informací se část lávky zřítila i na cyklistickou stezku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy