Foto: Staroměstskou radnici čeká velká oprava. Vrátí se do původní podoby, na věž přijdou mříže

Orloj chátrá a dostane nový lak. Pojďte se podívat na prohlídku radnice do míst, kam se běžný návštěvník nedostane.
Staroměstská radnice s orlojem už je obehnaná hradbou z plechu. Bude ohrazovat lešení a dělníky, kteří právě zahajují celkovou opravu radnice i s věží.
Celkovou rekonstrukcí projde celá radnice od střechy po základové zdi. Práce započaly nyní a hotové by měly být, alespoň podle plánu, do září příštího roku, měsíc před stoletým výročí republiky.
"Opravy budou rozdělené na etapy tak, aby stále byla část radnice přístupná veřejnosti," sdělil radní Jan Wolf. "A videomapping na lešení z protější budovy během oprav nebude, už jen proto, že budovy naproti nepatří městu," reagoval na spekulace, že by se na lešení mohlo promítat. Místo toho bude na plachtě lešení fotografie orloje a radnice.
Rekonstrukce zasáhne i do kaple, jejíž akrýř (vlevo) má narušenou statiku a odklání se od radnice směrem do Staroměstského náměstí. Musí být proto zajištěn.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 4. 2017 18:25
Staroměstská radnice se dočká údajně největší opravy za dobu své existence, alespoň podle pražského radního Jana Wolfa. Vnitřek orloje i jeho vnější podoba se vrátí do původní podoby. Hotovo by mělo být v září příštího roku, do té doby ale lidé nepřijdou zkrátka a vždy bude alespoň část jedné z nejnavštěvovanějších budov v Česku přístupná. Pojďte se spolu s námi navštívit místa, kam se běžný návštěvník nedostane - a podívejte se sami, co pražské radní vedlo k rozhodnutí o opravě turistického magnetu Prahy.
 

Právě se děje

Další zprávy