Foto z pochodu za Kliniku: Praha potřebuje trochu anarchie

Foto z pochodu za Kliniku: Praha potřebuje trochu anarchie
Sešlo se tu několik stovek lidí. Aktivisté chtěli podpořit projekt Autonomního sociálního centra Klinika.
Krátce se nachystali.
Krátce pohovořili.
Pět let opuštěnou budovu bývalé kliniky u parku Parukářka na Žižkově koncem listopadu zasquatovalo několik desítek lidí. Uklidili odpadky a začali tvořit projekt sociálního a kulturního centra.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
13. 12. 2014 16:35
Asi sedm stovek lidí se vydalo pražským Žižkovem demonstrovat podporu pro nezávislé sociální centrum Klinika.

Praha - Pře o objekt bývalé polikliniky na pražském Žižkově, v němž chtějí mít lidé komunitní centrum, nekončí.

Aktivisty přišlo pochodem podpořit až 700 lidí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy