Foto: Negrelliho viadukt obnažený na kost. Dělníci rozebrali čtyři oblouky, pak je složí jako lego

Rekonstrukce Negrelliho viaduktu.
V Praze pokračuje rekonstrukce Negrelliho viaduktu, kdysi nejdelšího železničního mostu v Evropě.
Práce potrvají do ledna 2020. Viadukt za 160 let své existence ještě nikdy žádnou rekonstrukcí neprošel.
I přesto vydržel a nezřítil se. Podle projektantky Lindy Vydrové, která mě po stavbě provází, je to i tím, že nám Alois Negrelli von Moldelbe odkázal velmi kvalitní stavbu.
Opravuje se celá stavba v délce 1,5 km.
Foto: David Kohout
David Kohout David Kohout
2. 6. 2018 6:46
V Praze pokračuje rekonstrukce Negrelliho viaduktu. Dělníci postupně rozebrali čtyři oblouky a snesli most přes Křižíkovu ulici. Oprava bude pokračovat do ledna 2020 a Správa železniční dopravní cesty za ni zaplatí přes 1,4 miliardy korun. Podívejte se na průběh rekonstrukce jedné z největších technických staveb v Česku.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy