Foto: Klinika se má opět vystěhovat. Zbraně ale neskládá

Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
13. 4. 2015 15:49
Státem vlastněný objekt na Žižkově vloni obsadili squatteři. Začali zde budovat sociální centrum. Budovu mají ale opět opustit.

Praha - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který spravuje polikliniku v Praze 3, budovu předá v příštích dnech Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS). Ta má v plánu zahájit rekonstrukci prostor, aby se následně do objektu mohla přestěhovat teritoriální oddělení GIBS pro Prahu a Střední Čechy, datová centra a další logistická pracoviště, která jsou umístěna po Praze.

Klinika má na vystěhování čas zhruba do konce týdne. "Převod budovy na GIBS proběhne v rámci dnů. Je velmi reálné, že převod bude uskutečněn do konce příštího týdne," řekla již v pátek Aktuálně.cz ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.

Zástupci z řad sdružení s postupem státu nesouhlasí. "Situaci považujeme za velmi zmatečnou," tvrdí Anna Hausmerová z iniciativy Klinika. "Stát vypsal výběrové řízení na projekt, který jsme neměli možnost ani zrealizovat," uvedla. Jednání s úřadem i s GIBS zatím podle ní selhala. Vzdát se ale nehodlá. "Chceme tlačit na politiky, protože v rukou státu zůstane budova nadále opuštěná a chátrající," tvrdí.

Autonomní sociální centrum Klinika mělo podle projektu začít plně pracovat přibližně na začátku května. Zatím pracuje v omezeném režimu, konají se tu například pravidelná sousedská setkání. Organizátoři počítali s vybudováním kavárny, jídelny, cyklodílny, kina, komunitní zahrady a sociální a právní poradny.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy