Fotky: Gabčíkův zaseknutý samopal i dělo mířící na radnici. Karlovo náměstí se vrátilo do roku 1942

Fotky: Gabčíkův zaseknutý samopal i dělo mířící na radnici. Karlovo náměstí se vrátilo do roku 1942
Od operace Anthropoid uplynulo 75 let. Připomínáme si známé, ale i neprávem zapomenuté hrdiny z jara 1942.
Patří mezi ně dva manželské páry, které pomáhaly československým parašutistům zapojeným do atentátu na Reinharda Heydricha. Starostka Prahy 2 Jana Černochová v Resslově ulici odhalila pamětní desky manželům Loudovým...
... a rodině Jesenských.
"Je svatou pravdou, že Čechoslováci mají spoustu hrdinů, které je potřeba připomínat," řekla Černochová a dodala, že do konce roku má být v Praze 2 odhalena další.
Foto: Adam Hecl
Domácí ČTK Adam Hecl, Domácí, ČTK
Aktualizováno 17. 6. 2017 21:11
Na dvou domech v Resslově ulici od soboty visí pamětní desky, které připomínají hrdinství dvou manželských párů v době atentátu na Reinharda Heydricha. Manželé Jesenští a Loudovi pomáhali parašutistům, když se schovávali v kryptě chrámu svatého Cyrila a Metoděje. Odhalení desek je součástí projektu Karla Polaty a Československé obce legionářské, který chce připomenout hrdiny odboje.Součástí víkendového programu je přehlídka dobové vojenské techniky, výzbroje a výstroje včetně ukázek vojenských cvičení.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy