Finanční poradce přepadl banku. Policie ho hned dopadla

ČTK ČTK
12. 7. 2013 19:18
Muže, který se živý jako finanční poradce, k činu prá dohnala špatná rodinná situace
Foto: Martina Nováková

Praha - Banku na pražských Vinohradech v pátek dopoledne vyloupil muž, který se živí jako finanční poradce. Odnesl si desítky tisíc korun, ale už po zhruba čtvrt hodině od oznámení loupeže ho policisté chytili v tramvaji. Šestatřicetiletého muže prý k činu dohnala finanční situace v rodině.

Oznámení o loupeži v bance v Nitranské ulici přijali policisté kolem 10:40, hned po odchodu lupiče z banky.

"K místu se okamžitě sjely všechny dostupné hlídky z nejbližšího okolí a pátraly po podezřelém. Díky podrobnému popisu od přepadené úřednice ho policisté zadrželi asi po 15 minutách v tramvaji poblíž zastávky Strašnická," popsala situaci mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Policejní auto zastavilo tramvaj za jízdy a skupina policistů pak podezřelého z vozu tramvaje vyvedla. Podle policejní mluvčí měl muž u sebe desítky tisíc korun odcizených v bance a k činu se přiznal.

"Paradoxem celého případu je fakt, že nemá žádný záznam v policejních evidencích a živí se jako finanční poradce. Ke skutku ho podle jeho slov dovedla tíživá finanční situace jeho rodiny," uvedla. Za loupež hrozí zadrženému muži až deset let za mřížemi.

 

Právě se děje

Další zprávy