Fanoušci Sparty dostali za rvačku s baníkovci podmínku

ČTK ČTK
14. 11. 2013 15:48
Soud udělil podmínky do jednoho roku šesti mužům, dostali ji za loňskou rvačku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Obvodní soud pro Prahu 10 ve středu uložil šesti fanouškům fotbalové Sparty za loňskou rvačku s příznivci Baníku Ostrava podmíněné tresty od čtyř měsíců do jednoho roku. Verdikt je zatím nepravomocný.

"Všichni byli odsouzeni za přečin rvačky k podmíněným trestům v rozpětí čtyř měsíců do jednoho roku," uvedl soudce Ondřej Lázna.

Obžalobě z trestného činu výtržnictví čelili Jakub Procházka, Martin Stajsko, Martin Franta, Tomáš Kučera, Michal Bořecký a Martin Ryška, soud však čin nakonec překvalifikoval. Všichni obvinění již dříve odmítli.

Státní zástupce vinil celkem 16 fanoušků Sparty z toho, že loni 8. října u jednoho z barů v Praze 10 napadli příznivce ostravského klubu.

Před soudem jich stanulo nakonec pouze šest, případy zbylých obžalovaných byly buď vyloučeny k samostatnému projednání, nebo byli obžalovaní potrestáni bez nařízení hlavního líčení podmíněnými tresty.

Policie tehdy zadržela přes 60 lidí, obvinila následně zhruba tři desítky z nich. Oba tábory prý plánovaly před začátkem fotbalového utkání klubů rozsáhlou rvačku.

Tu ale policisté překazili, nikdo nebyl vážněji zraněn. Podle dřívějšího vyjádření žalobce policie obvinila kromě sparťanů i zhruba stejně početnou skupinu příznivců Baníku, nicméně u nich bylo stíhání zastaveno a postoupeno úřadu městské části s podezřením, zda nešlo o přestupek.

Policii se podařilo útočníky ztotožnit díky pořízeným kamerovým záznamům. Na záběrech, které se v soudní síni promítaly, bylo patrné, že šlo o hromadnou bitku. Vzduchem létaly stoly i lavičky z baru, účastníci také měli na pažích barevné pásky, zřejmě aby se od sebe tábory odlišily.

 

Právě se děje

Další zprávy