Fanoušci Sparty dostali za rvačku s baníkovci podmínku

ČTK ČTK
14. 11. 2013 15:48
Soud udělil podmínky do jednoho roku šesti mužům, dostali ji za loňskou rvačku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Obvodní soud pro Prahu 10 ve středu uložil šesti fanouškům fotbalové Sparty za loňskou rvačku s příznivci Baníku Ostrava podmíněné tresty od čtyř měsíců do jednoho roku. Verdikt je zatím nepravomocný.

"Všichni byli odsouzeni za přečin rvačky k podmíněným trestům v rozpětí čtyř měsíců do jednoho roku," uvedl soudce Ondřej Lázna.

Obžalobě z trestného činu výtržnictví čelili Jakub Procházka, Martin Stajsko, Martin Franta, Tomáš Kučera, Michal Bořecký a Martin Ryška, soud však čin nakonec překvalifikoval. Všichni obvinění již dříve odmítli.

Státní zástupce vinil celkem 16 fanoušků Sparty z toho, že loni 8. října u jednoho z barů v Praze 10 napadli příznivce ostravského klubu.

Před soudem jich stanulo nakonec pouze šest, případy zbylých obžalovaných byly buď vyloučeny k samostatnému projednání, nebo byli obžalovaní potrestáni bez nařízení hlavního líčení podmíněnými tresty.

Policie tehdy zadržela přes 60 lidí, obvinila následně zhruba tři desítky z nich. Oba tábory prý plánovaly před začátkem fotbalového utkání klubů rozsáhlou rvačku.

Tu ale policisté překazili, nikdo nebyl vážněji zraněn. Podle dřívějšího vyjádření žalobce policie obvinila kromě sparťanů i zhruba stejně početnou skupinu příznivců Baníku, nicméně u nich bylo stíhání zastaveno a postoupeno úřadu městské části s podezřením, zda nešlo o přestupek.

Policii se podařilo útočníky ztotožnit díky pořízeným kamerovým záznamům. Na záběrech, které se v soudní síni promítaly, bylo patrné, že šlo o hromadnou bitku. Vzduchem létaly stoly i lavičky z baru, účastníci také měli na pažích barevné pásky, zřejmě aby se od sebe tábory odlišily.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 5 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy