Fakulta UK zpřístupní v sobotu všechny své sbírky

Domácí Domácí
19. 9. 2013 11:08
Muzejní sobota proběhne na Přírodovědecké fakultě UK v Praze od 10 do 17 hodin
Muzejní noc na PřF UK.
Muzejní noc na PřF UK. | Foto: Přírodovědecká fakulta UK

Praha - Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy chystá na sobotu mimořádnou akci pro ty, kteří si nestihli během Pražské muzejní noci prohlédnout všechny fakultní sbírky, nebo se ve všední den do Prahy nedostanou.

V sobotu od 10 do 17 hodin mohou všichni vědychtiví zájemci navštívit jak Chlupáčovo muzeum historie Země, Mineralogické sbírky a Druhohorní safari v budově na Albertově, tak i Hrdličkovo muzeum člověka v budově ve Viničné ulici.

To vše za jednotné vstupné 90 korun či rodinné vstupné 190 korun. Vstupné si mohou zájemci objednat v eshopu fakulty. Na místě už bude stát vstupenka bez rezervace 250 korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy