Fakulta UK zpřístupní v sobotu všechny své sbírky

Domácí Domácí
19. 9. 2013 11:08
Muzejní sobota proběhne na Přírodovědecké fakultě UK v Praze od 10 do 17 hodin
Muzejní noc na PřF UK.
Muzejní noc na PřF UK. | Foto: Přírodovědecká fakulta UK

Praha - Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy chystá na sobotu mimořádnou akci pro ty, kteří si nestihli během Pražské muzejní noci prohlédnout všechny fakultní sbírky, nebo se ve všední den do Prahy nedostanou.

V sobotu od 10 do 17 hodin mohou všichni vědychtiví zájemci navštívit jak Chlupáčovo muzeum historie Země, Mineralogické sbírky a Druhohorní safari v budově na Albertově, tak i Hrdličkovo muzeum člověka v budově ve Viničné ulici.

To vše za jednotné vstupné 90 korun či rodinné vstupné 190 korun. Vstupné si mohou zájemci objednat v eshopu fakulty. Na místě už bude stát vstupenka bez rezervace 250 korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy