Expřítelkyni jsem polil kyselinou, přiznal se u soudu muž

ČTK ČTK
14. 4. 2015 10:24
Loni ji napadl, vylil na ni kyselinu chlorovodíkovou, pak ji posypal hydroxidem sodným. Útok zakončil tím, že na ženu vylil vodu, aby zesílil účinky chemikálií.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Devětačtyřicetiletý muž se při výpovědi u soudu přiznal k tomu, že loni v Praze polil bývalou přítelkyni nejprve kyselinou chlorovodíkovou.

Pak ji posypal hydroxidem sodným a útok zakončil tím, že na ženu vylil vodu, aby zesílil účinky chemikálií.

Kauzu začal projednávat pražský městský soud. Obžalovanému hrozí až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest.

Napadl ji a okradl

Případ se stal loni 26. srpna v Praze 4. Útok se podle obžaloby stal po několikaměsíčních konfliktech ve vzájemném vztahu pachatele a jeho oběti.

Muž si podle obžaloby chemikálie předem opatřil a čekal na partnerku na chodbě u výtahu v jejím domě. Když šla žena ráno do práce, zaútočil na ni nejprve slovně a pak fyzicky dvěma údery na hlavu, kterými srazil ženu k zemi.

Pak na ženu vylil připravené chemikálie a vodu. Ženě také podle spisu ukradl kabelku s telefonem a peněženkou.

Známost ze seznamky

Muž pak před soudem uvedl, že se s ženou seznámil na internetové seznamce a žili spolu asi rok a půl. Jejich vztah byl nejprve dobrý, později se ale kvůli neshodám rozešli.

Muž si chemikálie podle výpovědi koupil dva dny před útokem a tvrdil, že je potřeboval k práci. K útoku se prý rozhodl až několik minut před činem. Ženu prý chtěl přemluvit, aby se k sobě vrátili.

"Dostala dvě facky, chrstnul jsem jí kyselinu do tváře," řekl. Při útoku ho vyrušil hluk v domě, a tak z místa činu utekl.

Život ženy byl v ohrožení

Žena měla po útoku vážně poleptané oči, hlavu, obličej, stehna a hrudník. Pokud by jí záchranáři neposkytli první pomoc, byl její život v ohrožení.

Navíc se u ní podle spisu rozvinula posttraumatická stresová porucha.

Policie krátce po útoku vyhlásila po muži pátrání, které bylo poměrně složité, protože s přítelkyní žil pod falešným jménem.

Přebýval u osamělých žen

Policie tak neměla zmapovaný jeho pohyb za posledních deset let, kdy přebýval u osamělých žen, které neznaly jeho pravou totožnost. Dopaden byl den po útoku v okolí stanice metra Želivského, kde kriminalisté muže potkali a zatkli.

Podobný útok loni objasnili policisté v Plzni, kde muž podle obžaloby v listopadu 2013 polil kyselinou svoji bývalou přítelkyni.

Případem se v březnu začal zabývat plzeňský krajský soud. Muži hrozí také až doživotní vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy