Expřítelkyni jsem polil kyselinou, přiznal se u soudu muž

ČTK ČTK
14. 4. 2015 10:24
Loni ji napadl, vylil na ni kyselinu chlorovodíkovou, pak ji posypal hydroxidem sodným. Útok zakončil tím, že na ženu vylil vodu, aby zesílil účinky chemikálií.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Devětačtyřicetiletý muž se při výpovědi u soudu přiznal k tomu, že loni v Praze polil bývalou přítelkyni nejprve kyselinou chlorovodíkovou.

Pak ji posypal hydroxidem sodným a útok zakončil tím, že na ženu vylil vodu, aby zesílil účinky chemikálií.

Kauzu začal projednávat pražský městský soud. Obžalovanému hrozí až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest.

Napadl ji a okradl

Případ se stal loni 26. srpna v Praze 4. Útok se podle obžaloby stal po několikaměsíčních konfliktech ve vzájemném vztahu pachatele a jeho oběti.

Muž si podle obžaloby chemikálie předem opatřil a čekal na partnerku na chodbě u výtahu v jejím domě. Když šla žena ráno do práce, zaútočil na ni nejprve slovně a pak fyzicky dvěma údery na hlavu, kterými srazil ženu k zemi.

Pak na ženu vylil připravené chemikálie a vodu. Ženě také podle spisu ukradl kabelku s telefonem a peněženkou.

Známost ze seznamky

Muž pak před soudem uvedl, že se s ženou seznámil na internetové seznamce a žili spolu asi rok a půl. Jejich vztah byl nejprve dobrý, později se ale kvůli neshodám rozešli.

Muž si chemikálie podle výpovědi koupil dva dny před útokem a tvrdil, že je potřeboval k práci. K útoku se prý rozhodl až několik minut před činem. Ženu prý chtěl přemluvit, aby se k sobě vrátili.

"Dostala dvě facky, chrstnul jsem jí kyselinu do tváře," řekl. Při útoku ho vyrušil hluk v domě, a tak z místa činu utekl.

Život ženy byl v ohrožení

Žena měla po útoku vážně poleptané oči, hlavu, obličej, stehna a hrudník. Pokud by jí záchranáři neposkytli první pomoc, byl její život v ohrožení.

Navíc se u ní podle spisu rozvinula posttraumatická stresová porucha.

Policie krátce po útoku vyhlásila po muži pátrání, které bylo poměrně složité, protože s přítelkyní žil pod falešným jménem.

Přebýval u osamělých žen

Policie tak neměla zmapovaný jeho pohyb za posledních deset let, kdy přebýval u osamělých žen, které neznaly jeho pravou totožnost. Dopaden byl den po útoku v okolí stanice metra Želivského, kde kriminalisté muže potkali a zatkli.

Podobný útok loni objasnili policisté v Plzni, kde muž podle obžaloby v listopadu 2013 polil kyselinou svoji bývalou přítelkyni.

Případem se v březnu začal zabývat plzeňský krajský soud. Muži hrozí také až doživotní vězení.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy