reklama
 
 

Exprimátor Hudeček se zcela odřízl od TOP 09. Končí v klubu

24. 4. 2015 13:46
Hudeček odešel z TOP 09 loni v říjnu po neúspěchu v komunálních volbách, kdy v Praze těsně vyhrálo hnutí ANO.

Praha - Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček odchází z klubu TOP 09 a nezávislých. Hudeček po loňských komunálních volbách, kde TOP 09 skončila druhá, vystoupil ze strany. Nadále ale zůstával členem zastupitelského klubu.

"Hlavním důvodem je, že se budu více věnovat univerzitní činnosti. Budu vyučovat studenty na několika univerzitách v předmětech zaměřených na veřejnou správu. I proto chci v dalším období působit v komunální politice nezávisle na politických stranách," řekl Hudeček. Zároveň vyloučil, že by chtěl vstoupit do jiné politické strany.

Spolu s Hudečkem odcházejí z klubu TOP 09 i další dva zastupitelé Eva Vorlíčková a Milan Růžička. Vorlíčková byla za Hudečka radní pro IT. V pražském zastupitelstvu teď společně utvoří tříčlenný klub Nezávislí.

Nabídek na politickou spolupráci mám po odchodu z TOP 09 několik, ale zatím si vstup do jiné strany neumím představit, konstatuje končící primátor hlavního města Tomáš Hudeček. | Video: DVTV |  18:59

Spory ve straně

Hudeček odešel z TOP 09 loni v říjnu po neúspěšných komunálních volbách na překvapivou žádost předsedy strany Karla Schwarzenberga.

Právě Schwarzenberg přitom nad Hudečkem ve straně držel ochrannou ruku. Důvodem byly především osobní spory Hudečka s tehdejším šéfem pražské TOP 09 Jiřím Vávrou.

Minimálně od jmenování Hudečka primátorem byla pražská TOP 09 rozštěpená na dvě křídla. Ti, kteří stáli za Hudečkem, Vávru vinili za styky s lidmi, kteří zákulisně ovlivňují byznys s magistrátem. Vávrovi lidé zase Hudečkovi vyčítali špatnou komunikaci uvnitř strany.

"Jestliže byl dosud klub TOP 09 a nezávislých politickými oponenty interpretován jako nečitelný, vznikají tímto krokem v zastupitelstvu Prahy dvě jasně vyprofilované strany," řekl k tomu předseda klubu Václav Novotný.

Hudeček se stal pražským primátorem v červnu 2013, po dovolání Bohuslava Svobody (ODS).

autor: Eliška Nová | 24. 4. 2015 13:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama